Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Želechovická beseda důstojně oslavila jubileum + video

Během druhého únorového sobotního večera se v Želechovicích nad Dřevnicí odehrál jubilejní desátý ročník Besedy se závodníky rally. Akci jako vždy ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s. uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Desátý ročník Besedy nezůstal u jezdců pozvaných k účasti bez odezvy. Fakticky i podle ohlasů přítomných fanoušků se sešla asi nejsilnější sestava hostů z celou dekádu existence akce. Úřadující mistr Evropy juniorů Marijan Griebel přicestoval na besedu až ze západního okraje Německa a seznámil přítomné se svou rallyovou kariéry od počátku až po plány na letošní rok. Na evropských rallyových kolbištích se potkával s našimi nejúspěšnějšími reprezentanty v ME Jaromírem Tarabusem a Danielem Trunkátem. Tuto nerozlučnou dvojici spolu v kokpitu sice vídáváme každý rok, ale na želechovické besedě spolu seděli po dlouhých osmi letech a dozvěděli jsme se od nich, že je letos budeme moci po třech letech v Evropě opět vídat na českých tratích. Jaromír Tarabus měl společné téma s vedle sedícím Ondřejem Bisahou, když prvně jmenovaný pomáhal druhému jako ledový špion při jeho úspěšné premiéře na nedávné legendární Rallye Monte-Carlo. Tato nejslavnější rallye světa byla vděčným tématem pro „českého Colina McRae“ a rallyovou legendu Emila Trinera, který několikrát absolvoval Rallye Monte-Carlo v 90. letech jako jezdec týmu Škoda Motorsport. Ten želechovickou besedu navštívil poprvé, nicméně v průběhu večera začalo být jasné, že i kdyby byla beseda pouze se samotným Emilem Trinerem, žádný divák by se nenudil.

Úřadující vicemistr ČR v rally Jan Černý kromě jiného oznámil, že bych chtěl letos vrátit i ke startům v Evropě a stejně jako loňští vítězové Poháru 2+ Martin Vlček a Jindřiška Žáková porovnal jízdu s vozidly různých vrcholných kategorií WRC, S2000, R5. Svůj pohled na rally vyjádřil závodící herec David Suchařípa a Jaromír Tomaštík obeznámil publikum s informacemi o březnové Valašské rally, jejímuž organizačnímu výboru předsedá. Zajímavostí byla vložený rozhovor se sedmiletým velmi talentovaným motokárovým závodníkem Nicolasem Musilem, vicemistrem MČR 2016 a vítězem Moravského poháru 2016 v kategorii Easy 60 Mladí, který se představil i se svou závodní motokárou.

Nechyběl oblíbený závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host. Vyhrála posádka Jakub Oral – Jaromír Tomaštík. Ze druhého místa se radovali Filip Červenka a Jaromír Tarabus se ztrátou čtyři sekundy o dalších pět sekund za nimi zaostali třetí Michal Cibulka a Marijan Griebel, kterému se líbilo, že se jela rychlostní zkouška jeho domácí Rally Deutschland . Znalci mohou odhalit, že všechny posádky včetně vylosovaných jezdců mají co do činění s rally jenom na trenažeru, ale i v reálném životě. Hlavní cenu v tombole, kterou bylo svezení ve Fordu Fiesta R5 s Ondřejem Bisahou za volantem, vyhrál Mario Januška ze Zlína.

Díky jednomu mediálních partnerů akce, webu Motorsport Revue, fungoval již potřetí i písemný on-line přenos otázek a odpovědí z besedy. Ten si můžete přečíst zde.

I z letošní besedy připravilo videosestřih známé zlínské JNK Studio a podívat se na něj můžete zde:

Poděkování patří Petru Poulíkovi, mistru produkčních vozů MČR Sprintrally 2002, že operativně zastal post spolumoderátora besedy. Největší poděkování za dlouholetou přízeň, díky které mohla beseda oslavit své kulatiny, ovšem patří publiku diváků a fanoušků rallye, kteří i letos zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Představme si na závěr při této příležitosti dlouholeté organizátory besedy, které se sami rekrutují z řad aktivních spolujezdců a jezdců rally. Od začátku jsou to Jaroslav Krajča, Jan Pospíšil, Petr „Panizzi“ Malaník a Petr Krajča. V průběhu uplynulých let se postupně připojili další a další, kteří a které pomáhají akci dále pokračovat a rozvíjet se.

Aleš Holakovský


X. želechovická rally-beseda: Juniorský mistr
Evropy i E.T.!

Na jubilejní 10. ročník Besedy se závodníky rally Vás na nastávající sobotu zve do Želechovic nad Dřevnicí pořádající Rally Klub Paseky, o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s.!

Aktuální „startovní listina“ besedy se rozrostla o dvě více než zajímavá jména. Zatímco loni byl hvězdným účastníkem besedy bývalý pilot týmu Škoda Motorsport Seep Wiegand, letos jej nahradí další německý host srovnatelného významu, kterým bude úřadující šampion Mistrovství Evropy v rally v kategorii juniorů (ERC Juniors) Marijan Griebel, jezdec továrního týmu ADAC Opel Rallye Junior Team. Zatímco Marijan Griebel bude zastupovat rallyovou budoucnost, nedávnou historii bude zastupovat ten, kdo ji tlustým a hlavně divácky populárním rozevlátým písmem psal na tratě českých, evropských i světových rychlostních zkoušek – česká rallyová legenda a bývalý člen továrního týmu Škoda Motorsport Emil Triner!

V platnosti zůstává již dříve ohlášená účast následujících závodníků: Jaromír Tarabus, Daniel Trunkát, Jan Černý, Martin Vlček, Jindřiška Žáková, Ondřej Bisaha, závodící herec David Suchařípa a Jaromír Tomaštík, který však už pravděpodobně více než roli jezdce bude zastávat roli pořadatele blížící se Valašské Rally. Otevřená je ještě účast jednoho zahraničního jezdce, který u nás však už téměř zdomácněl a výrazně promluvil do výsledků loňského MČR v rally. Zajímavostí bude také účast talentovaného sedmiletého motokárového jezdce kategorie EASYKART Nicolase Musila, prvního hosta besedy mimo disciplínu rally, který doveze ukázat i svoji závodní techniku.

Dotazy na výše uvedené jezdce můžete klást již nyní, a to prostřednictvím facebookové události „X. Beseda se závodníky rally“ nebo on-line formuláře

Takto položené dotazy budou pořadatelem předány moderátorům a dostanou letos větší prostor. Novinkou bude také nový rally-trenažer, vylepšený oproti tomu, na který jsme byli zvyklý z minulých ročníků besedy.

Program X. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:
1) Představení přítomných jezdců a spolujezdců.
2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce (cca 90 min.)
3) Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
4) Bohatá tombola + společné fotografování.
5) Soutěžní jízdy na rally-trenažeru: Posádky divák – závodník (soutěž o ceny)
6) Volná zábava a volné jízdy na novém rally-trenažeru.

Moderují Jan Vaškovič a Aleš Holakovský. Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné. U vchodu bude možné zakoupit lístky do tomboly a na soutěž na rally-trenažeru. Parkování možné na hřišti pod sokolovnou, příjezd od hlavní silnice Zlín-Vizovice.

Akce se koná v sobotu 11. 2. 2017 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína. Adresa: ulice 4. května, č. p. 48, Želechovice nad Dřevnicí. GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Aleš Holakovský


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY