Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Video z IX. ročníku želechovické Besedy se závodníky rally

Během sobotního večera se v Želechovicích nad Dřevnicí odehrál již devátý ročník Besedy se závodníky rally. Akci ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o. s. a Obcí Želechovice nad Dřevnicí uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Besedy se zúčastnilo deset hostů z řad jezdců a spolujezdců s různorodým sportovním životopisem co se týče jeho délky a obsahu, ale i národnosti. Ze Slovenska pozdravil všechny přítomné v živém telefonickém vstupu Igor Drotár a z Německa dorazila hlavní osobnost večera Sepp Wiegand. Ten také odpovídal asi na největší počet dotazů, když obdržel otázky ohledně svého působení v týmech Škoda Auto Deutschand a Volkswagen Motorsport. Ale třeba také na to, jaký vztah a zkušenosti má s východoněmeckým lidovým vozidlem Trabant. Finální složení dalších hostů bylo následující: Antonín Tlusťák, Ondřej Bisaha, Jaromír Tomaštík, Tomáš Pospíšilík, Ondřej Krajča, René Dohnal, Karel Kupec, Karolína Jugasová, a o zajímavých parametrech offroadových cross-country soutěží povyprávěl čerstvý pokořitel Dakaru Pavel Vaculík. Někteří aktivní i bývalí jezdci se objevili i mezi početným publikem fanoušků, které tradičně zcela zaplnilo želechovickou sokolovnu.

Z letošní besedy připravilo videosestřih známé zlínské JNK Studio a zde se na něj můžete podívat:

(I přes trojitý úspěšný test přímého nahrávání zvukového záznamu z mikrofonů se nakonec v živé diskusi toto nepodařilo, ale i zvuk z několika kamer je dostatečně slyšitelný).

Oblíbený závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host, vyhrála posádka Adam Koprivňanský – Pavel Vaculík. Ze druhého místa se radovali Patrik Coufalík s Karolínou Jugasovou a o pouhou sekundu za nimi zaostali třetí Jiří Mitáček a Karel Kupec.

Díky jednomu mediálních partnerů akce, webu Motorsport Revue, fungoval již podruhé i písemný on-line přenos otázek a odpovědí z besedy. Ten si můžete přečíst zde.

Pořadatelé v čele s Jaroslavem Krajčou děkují všem hostům i divákům za účast a těší se na viděnou v příštím roce při jubilejním 10. ročníku želechovické rally-besedy!

Aleš Holakovský


Náhled do startovní listiny IX. želechovické rally-besedy

Rally Klub Paseky, o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s. a Obcí Želechovice nad Dřevnicí Vás zvou na 9. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally! Akce se koná v sobotu 27. 2. 2016 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína (GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E, ulice 4. května, č. p. 48).

V současné době, přibližně týden před akcí, ještě tradičně probíhá jednání s některými pozvanými jezdci o jejich účasti. Nicméně základ „startovní listiny“ a je již utvořen. Pomyslné číslo jedna v ní letos jednoznačně patří vicemistrovi Evropy v rally 2014 a členovi továrního týmu Škoda Motorsport v letech 2012-2014, kterým je Sepp Wiegand. Také půjde o prvního účastníka v historii želechovické besedy, jehož rodným jazykem není Čeština nebo Slovenština. Premiéru na želechovické besedě ale bude mít pro změnu i domácí zkušený účastník Mistrovství Evropy Antonín Tlusťák, který byl loni jediným závodníkem na celém kontinentu, kterému se podařilo se zúčastnit všech deseti podniků evropského šampionátu.

Premiérový ročník loňské Rallysprint-Serie vyhrál Ondřej Bisaha, a ten nejenom že bude mezi hosty, ale i sveze v závodním voze na místě spolujezdce výherce hlavní ceny v tombole. Poprvé budeme mít na besedě také zástupce herecké branže, a tím bude již poměrně zkušený účastník českého šampionátu David Suchařípa, který je kromě divadel známý i z televizních seriálů. Na loňskou účast Tomáše Tomečka letos naváže úspěšný účastník letošní rally Dakar, Pavel Vaculík, spolujezdec Tomáše Ouředníčka v jejich voze Hummer. Ten bude na besedě zastupovat populární „dakaristy“, čili účastníky dálkových soutěží. Zkušenosti má ale i jako jezdec klasických rally a webový dopisovatel.

„Otevřená je ještě účast několika dalších významných osobností našeho rallysportu, nicméně o jejich účasti se tradičně rozhodne až v následujících dnech. Zatím tedy fanoušci mohou být zvědavi na další překvapení, hostů bude celkem 10-12, jako obvykle,“ zve na akci za pořádající Rally Klub Paseky o.s. hlavní organizátor Jaroslav Krajča.

Program IX. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:
1) Představení přítomných jezdců a spolujezdců.
2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce z publika (cca 90 min.)
3) Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
4) Bohatá tombola + společné fotografování.
5) Soutěžní jízdy na rally-trenažeru: Posádky divák – závodník (soutěž o ceny)
6) Volná zábava a volné jízdy na rally-trenažeru.

Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné. U vchodu bude možné zakoupit lístky do tomboly a na soutěž na rally-trenažeru. Parkování možné na hřišti pod sokolovnou, příjezd od hlavní silnice.

Aleš Holakovský


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY