Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

T&T vytěžili z evropských šotolin dvě čtvrtá místa

Dvěma čtvrtými místy v šotolinových soutěžích Mistrovství Evropy Rally Cyprus a Acropolis Rally ozdobili svůj závěr sezony Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem. Před posledním podnikem evropského šampionátu drží v jeho klasifikaci páté místo v absolutním pořadí.

„Kypr i řecká Acropolis byly pro náš tým de fakto dvojzávodem, protože technika se zázemím zůstávala na jihu, stejně jako většina kluků z týmu. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se po Barumce na tyto dva šotolinové podniky vrátili zpět do kokpitu naší osvědčené Fabie S2000. Vzhledem k náročnosti podniků a složité logistice byla potřeba nadstandardní zásoba náhradních dílů, která byla k dispozici právě na Škodu Fabia S2000. Navíc je pravdou, že na Fabii R5 jsme stejně ještě neměli k dispozici šotolinový podvozek,“ osvětluje Jaromír Tarabus okolnosti startu na obou závěrečných šotolinových podnicích letošního evropského šampionátu.

S oběma závody již měla posádka zkušenosti. S legendární Rally Acropolis ještě čerstvou z loňského roku, z Kypru naopak pět let starou z roku 2010. Pozitivní očekávání od obou podniků se naplnila. „I když šlo o jediné šotolinové podniky které jsme letos jeli, tak se nám na obou závodech dařilo a z obou dvou soutěží jsme si převezli slušné množství bodů za čtvrtá místa. Samotné závody však byly velmi rozdílné. Na Kypru náš čekalo vedro a prach, a také zcela odlišné RZ od těch, které jsme zde zažili před pěti lety. Sobota byla klasičtější a techničtější, neděle naopak byla profilem rychlostních zkoušek spíše variací na téma Safari rallye v otevřeném terénu, než klasickou evropskou rallye. Do Rally Acropolis letos notně promluvilo počasí, když kvůli dešťům a rozbahněné trati na hranici sjízdnosti byla zrušena poslední sekce soutěže. Nicméně, všechny rychlostní zkoušky, které se podařilo odjet, pro nás byly i tak perfektním zážitkem, zcela odlišným od loňského suchého ročníku. Oba závody jsme si tedy maximálně užili. Děkujeme také všem z Kresta Racingu, oba náročné podniky zvládnul tým skvěle,“ shodují se Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem. Zároveň oceňují vzorové sportovní chování svých tradičních blízkých soupeřů, francouzské posádky Robert Consani - Maxime Vilmot: „Na extrémně kluzkém rozbláceném místě na první rychlostní zkoušce, kde skončili mimo trať, nás i ostatní posádky Robert s Maximem svojí výraznou signalizací důsledně zpomalovali. Jinak bychom tam určitě skončili také.“

Kolotoč Mistrovství Evropy nyní čeká poslední podnik, kterým bude v samotném závěru října Rallye International du Valais. Na rozdíl od loňska zde však „T&T“ letos neuvidíme. „Po zralé úvaze jsme se rozhodli ve Švýcarsku nestartovat. Zejména proto, že boj o absolutní třetí příčku v Mistrovství Evropy pro nás byl již od léta ztracen, především díky nešťastné události na Barumce. Zvolili jsme tedy variantu spíše pošetřit část rozpočtu na příští sezonu. Aktuálně držíme ve FIA ERC páté místo, pouze čtyři body za čtvrtým. Naše konečné umístění ale ještě může ovlivnit výsledek portugalského šampiona Bruna Magalhãese, který se na Rallye du Valais přihlásil. Naši letošní evropskou sezonu můžeme již nyní prohlásit za úspěšnou, ale s jejím celkovým hodnocením i s výhledem na příští rok tedy počkáme až po Rallye du Valais,“ shrnuje závěr sezony za „T&T“ z pozice týmového manažera Dan Trunkát.


Dvě čtvrtá místa na Kypru a Acropolis

Ve dvě 4. místa v pořadí evropského šampionátu FIA ERC proměnili "T&T" své starty na šotolinových Rally Cyprus a Rally Acropolis. Na kyperské rallye tak vyrovnali svůj zdejší výsledek z roku 2010. Na legendární Rally Acropolis zase dosáhli nejlepšího umístění české posádky ve více než šedesátileté historii této slavné soutěže.

Řecká soutěž byla tentokrát poznamenána silným deštěm a zrušením své poslední sekce kvůli téměř nesjízdně rozbahněné trati. Na oba závody se Jaromír s Danielem vrátili z důvodů logistiky a nutnosti většího technického zázemí ještě zpět do osvědčeného vozu Škoda Fabia S2000.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY