Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Tarabus&Trunkát představují nový EKOMILK design!

Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem čeká již za dva týdny třetí díl evropského šampionátu ERC, slavná Rally Acropolis of Greece, přezdívaná Rally bohů – The Rally of Gods. Jelikož z mýtických legend víme, že řečtí bohové nikdy nedali nikomu nic zadarmo, jistě se na takový podnik vyplatí mít silného partnera. Navíc špičkový sport a zdravá výživa patřily vždycky nerozlučně k sobě, a proto Tarabus&Trunkát Rally team představuje svého nového partnera, společnost EKOMILK s.r.o. (www.ekomilk.cz), která dodává na trh sortiment čerstvých českých mléčných výrobků, včetně BIO produktů. Nový design závodního vozu v barvách Ekomilku, konkrétně jogurtového nápoje Kinder land SURPRISE, si můžete prohlédnout zde:

V nastávajících měsících chystá Tarabus&Trunkát Rally team ve spolupráci se společností EKOMILK pro fanoušky rallysportu dlouhodobou soutěž s vyvrcholením před Barum Czech Rally Zlín. Doporučujeme tedy sledovat facebook profily Ekomilk, www.ekomilk.cz a Tarabus&Trunkát Rally team, aby Vám nic neuniklo ;-)

Nyní bude vůz v novém kabátě již prvním jarním dnu 21. března transportován do Řecka, kam jej bude následovat zbytek týmu. Samotná slavná Rally Acropolis s centrem v přímořském Loutraki pak bude probíhat ve dnech 28.-30. března. Posádky letos čeká asfaltová i šotolinová etapa s pověstným drsným terénem. Cílem posádky bude překonat nástrahy této těžké soutěže a získat další body do hodnocení Mistrovství Evropy FIA ERC.


Smršť dotazů na želechovické Besedě se závodníky rally

V sobotu 22. února se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrál již sedmý ročník besedy se závodníky rally. Akci ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o. s. a Sokolem Želechovice uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Besedy se zúčastnilo patnáct hostů řad předních českých jezdců, spolujezdců a pořadatelů. A především několik stovek fanoušků, kteří již od počátku zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Obecenstvo bylo letos opravdu hodně aktivní, snad nejaktivnější za celou historii akce, a hrnulo na přítomné jezdce a pořadatele jednu otázku za druhou až do konce besedy. A kdo otázkám letos čelil? Mezi hosty usedli: Po několika letech opět Jaromír Tarabus za spolupořádající AK Rallysport Brno, stejně jako loni potěšila fanoušky přítomnost Jana Černého a Pavla Kohouta. Další jezdce jsme na besedě přivítali poprvé, a to byli: Martin Koči s Lukášem Kostkou, Roberta Kořístka, Martin Vlček, Monika Hýbnerová, Patrik Rujbr. Jedním z nejzajímavějších hostů byl vrchlabský Josef Srnský, který reprezentoval v první polovině 70. let tovární tým AZNP Škoda Mladá Boleslav. Zde byl jedním z pouhých třech pilotů, kteří závodili s unikátními červenými prototypy Škoda 200 RS, resp. v případě Josefa Srnského 180 RS. Mohl nám tedy přiblížit něco ze zážitků z krocení těchto divokých rychlých vozů, stejně jako Jiří Motal, který byl přítomen před dvěma lety. Tuto vzdálenou éru našeho rallysportu pamatuje i další již pravidelný host besedy a televizní redaktor Vladimír Dolejš, který pro nás opět okomentoval krátký reportážní sestřih z letošního ročníku besedy.

V řadách hostů měli tentokrát silnější zastoupení než obvykle pořadatelé. Premiérově se nám na besedě představil velezkušený spolujezdec a organizátor závodů Rudolf Kouřil. Toho známe v posledních 10ti letech jako ředitele Rallye Hustopeče, ovšem soutěže pořádal už na sklonku totality před čtvrtstoletím, takže mohl mimo jiné srovnat podmínky pro pořádání rallye tehdy a dnes. Velké množství zvídavých dotazů tentokrát padalo z obecenstva na téma Barum rally, jejích tratí a organizace. Na tyto dotazy kromě ředitele „Barumky“ Miloslava Regnera tentokrát poprvé odpovídal i jeho syn Jan Regner. Rally beseda byla letos hodně „opravdu o rallye“. Sice jsme se příliš nedozvěděli příhody a informace ze soukromého života jezdců jako v některých předchozích ročnících, ale zase o to více jsme se dozvěděli z jezdecké a spolujezdecké „kuchyně“.

Oblíbený závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host, vyhrála posádka Miroslav Šopík – Jan Černý. Hlavní cenou soutěže bylo letos svezení v závodní historické Škodě 110 L pořádajícího Rally Klubu Paseky s Petrem Krajčou za volantem. Druhé místo obsadila, svedena losem dohromady, téměř „týmová“ posádka Lukáš Petriska – Jaromír Tarabus a ze třetího místa se radovali Tomáš Kratina a Robert Kořístka.

Další pěkné video z letošního ročníku od Jana Šebesty - Blue Production můžete zhlédnout zde (obsahuje rozhovor s Janem Černým a hlavním organizátorem besedy Jardou Krajčou):

Po besedě pokračovalo posezení v hospůdce, která je integrální součástí sokolovny, takže se v některých případech protáhlo až do svítání. Pořadatelé děkují všem hostům i divákům za účast a již se těší na viděnou při dalším ročníku této předsezónní akce.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY