Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

VII. Beseda se závodníky rally již nastávající sobotu

Rally Klub Paseky o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno o.s. a Sokolem Želechovice Vás zvou na 7. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally!

Akce se koná v sobotu 22. 2. 2013 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína (GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E, ulice 4. května).

Pravidelnou obměnu pozvaných jezdců letos vzali pořadatelé se značnou razancí a tak se až na několik výjimek setkáme ve „startovní listině“ s jinými jmény, než v minulých letech. Svoji účast zatím potvrdili následující pozvaní hosté: Úřadující bronzový muž MMČR Jaromír Tarabus, vicemistr ČR ve Sprintrally Miroslav Jakeš, čeští suveréni kategorie 2WD Jan Černý s Pavlem Kohoutem, premiérově aktivní spolujezdecká ikona Jan Tománek, slovensko-čeští účastníci MS Martin Koči s Lukášem Kostkou, dále Robert Kořístka, Martin Vlček, Patrik Rujbr či zlínská spolujezdkyně Monika Hýbnerová. Pořadatele bude po loňské absenci opět zastupovat Miloslav Regner. Účast několika hostů je ještě v jednání a další jezdce či spolujezdce budete moci jistě zahlédnout či oslovit také v publiku.

„Beseda bude mít osvědčený formát jako obvykle. Fanoušci se tedy mohou těšit především na vlastní besedu se závodníky, kdy se každý může zeptat jezdců na cokoliv, co jej zajímá. Pak následuje autogramiáda, soutěžní jízdy vylosovaných kombinovaných posádek fanoušků a závodníků na rally-trenažeru a tombola o ceny s rallyovou tématikou. Po oficiální části večera tradičně následuje volná zábava až do pozdních nočních hodin, případně improvizovaná diskotéka,“ zvou hlavní organizátoři Jaroslav Krajča, Jan Pospíšil, Petr Krajča a Petr Malaník z pořádajícího Rally klubu Paseky.

Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné.

Program VII. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína
1) Představení přítomných jezdců.
2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce z publika (cca 2 hod)
3) Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
4) Bohatá tombola.
5) Soutěžní jízdy na rally-trenažeru: Posádky divák – závodník (soutěž o ceny).
6) Volná zábava s hudbou do pozdních nočních hodin, občerstvení a podpůrné prostředky budou zajištěny v dostatečné míře :-)

Těšíme se na viděnou a na to, že se nám společně podaří řádně se naladit na letošní rallyovou sezonu!


Tarabus&Trunkát: Lotyšské body utopené ve sněhu

Velmi atypický průběh měla pro Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta lotyšská Rally Liepaja, druhý podnik Mistrovství Evropy FIA ERC. Soutěž posádce zkomplikovalo vydatné sněžení v kombinaci s nevydařenou kvalifikační zkouškou a zakončila ji menší havárie před kamerami televizní stanice Eurosport.

„Na soutěž jsme s týmem odjeli dříve a měli jsme pořadatelem zajištěný test na krásných cestách na zmrzlé šotolině. Z testu jsem měl dobrý pocit, jak z nastavení vozu, tak z jízdy, a těšil jsem se na zimní soutěž na šotolině. Seznamovací jízdy se stejně jako test odehrály celé na šotolině, občas sice byla někde nějaká ledová plotna, ale jenom minimálně,“ popisuje předstartovní přípravu Jaromír Tarabus. Kvalifikační zkouška se bohužel posádce i přes dobrý pocit z jízdy časově nevydařila, což se bohužel kvůli nastalé změně počasí ukázalo kritický moment celého závodu. „Ověřili jsme si, že kvalifikační zkoušku nelze podcenit, což se nám zde i díky záměru šetřit pneumatiky s hroty bohužel právě podařilo. Přes noc před závodem napadlo na šotolinu až 20 cm čerstvého sněhu a výsledek kvalifikace pro nás znamenal, že budeme na trať vyrážet už jako pátí ze sedmnácti prioritních posádek,“ poznamenává ke klíčovému bodu závodu Daniel Trunkát.

Jaromír Tarabus: „Stalo se to, co bychom na zimní soutěži všichni uvítali, ale nikoliv až v noci těsně před závodem. Nasněžilo spoustu sněhu, takže naše přední startovní pozice byla do čerstvě zasněžených RZ rázem velmi špatným předpokladem a více než o závodění to bylo o prorážení stopy. Úvodní průjezdy byly pro všechny vpředu jedoucí posádky včetně nás trápením, protože to klouzalo opravdu hodně.“ Slova jezdce dokladují i velmi netradiční výsledky z RZ3, kde se v první desítce ocitly vozy ze závěru startovní listiny. „Užili jsme si až druhé průjezdy, když už byla stopa projetá a rozšířená a bylo to super. Jenom na jedné večerní dlouhé RZ jsme po ztrátě hrotů nedokázali na brzdách zastavit auto před ostrou zatáčkou a vyskočili jsme ven přes menší příkop. Ihned jsme se ale vrátili v pohodě na trať,“ komentuje Mira Tarabus odpolední sekci. V té se posádce už podařilo zajíždět časy v první desítce tak, jak je u ní zvykem. Celkově to však stačilo pouze na 16. příčku po první etapě.

„Ráno jsem se asi příliš rychle probudil a „ulil“ start do první rychlostní zkoušky, ale jinak v rámci možností pohodě.“ Pak však přišla RZ9, která znamenala předčasný konec účinkování dvojice „T&T” v Rally Liepaja. „RZ byla rozjeta ve slušném tempu, ale pak přišla levá přes horizont utahující z mírné do ostré, kde byla za horizontem nečekaně větší vrstva sněhu, ztratili jsme kontakt s podkladem a vezli jsme se bokem ven z cesty do příkopu. Už jsem si myslel, že to vyjde, ale bohužel v příkopu byla zmrzlá hrouda, která nás vykopla ještě dále a poškodila řízení a především horní uložení tlumiče. Je to škoda, protože jsem se velmi těšil na odpolední druhé průjezdy, kdy bychom už mohli jet na projeté stopě opět podstatně rychleji,“ lituje odstoupení Jaromír Tarabus, a pokračuje: „Soutěž byla hodně náročná na správné vnímání rozpisu, který byl ze seznamovacích jízd na šotolině napsaný na celou šíři vozovky, zatímco při závodě byly v reálu zatáčky o 1-2 stupně těžší, protože bylo nutné držet ve vyjetých sněhových kolejích. Člověk tedy musel stále hodně přemýšlet a jet někdy i o kvalt dolů, než by jel podle rozpisu za normálních podmínek. Příjemné bylo samozřejmě vidět množství fanoušků a českých vlajek, děkujeme všem za podporu i za těchto podmínek. Poděkování patří i našemu týmu, který se musel vypořádat se značně chladnějšími teplotami, než na které jsme zvyklí.“

Daniel Trunkát: „Díky nízkému startovnímu číslu pro nás byly první průjezdy bojem o udržení se na silnici, když jsme v téměř nulové rychlosti plavali na příkopy. Směrodatné sobotní časy jsou až od RZ 4 dále, když už byly stejné podmínky pro všechny. Díky evropskému pravidlu o startech prioritních posádek v obráceném pořadí nás stejná startovní pozice čekala i v neděli. Neděle už se nám líbila více, snažili jsme se závodit i na neprojeté stopě. Ale bohužel jen do kritického místa, kde bylo více sněhu, než jsme čekali. Náš osudný skluz do škarpy a proražení tlumiče kapotou už pak mohli všichni vidět ve znělce sestřihu druhé etapy na Eurosportu,“ komentuje spolujezdec a týmový manažer incident, který byl přenášen do celé Evropy. „Rally nám v Lotyšku ukázala spíše svoji odvrácenou tvář a přišli jsme o možnost zisku alespoň několika evropských bodů. Ale nedá se nic dělat a jedeme dál. Soutěž jako taková byla super s krásnou atmosférou a přátelskými pořadateli. Charakter tratí byl mixem všeho možného. Hodně zatáček přes horizonty, velmi různorodé úseky od pomalých či středně rychlých „proskakováků“ ze zatáčky do zatáčky až po úseky na vytočenou šestku. Můžeme už nyní konstatovat, že je škoda, že jsme do Evropy nešli už dříve,“ uzavírá ohlédnutí za druhým podnikem evropské šampionátu Dan Trunkát.

Příští soutěží bude pro posádku třetí podnik FIA ERC, řecká Rally Acropolis, jedna nejlegendárnějších a nejtradičnějších soutěží na světě. Ta se koná v blízkosti Athén v termínu 28.-30. března.


Plakát k VII. želechovické Besedě se závodníky rally 2014

Představujeme Vám plakát letošní VII. želechovické Besedy se závodníky rally, na které se již počtvrté podílíme jako spolupořadatelé.


AK Rallysport Brno o.s. již počtvrté hlavním partnerem Besedy se závodníky rally

Tak, jako každý rok, připravuje i letos Rallyklub Paseky ve spolupráci s AK Rallysport Brno a TJ Sokol Želechovice předsezónní setkání jezdců, spolujezdců a fanoušků rally, nebo-li již VII. ročník Besedy se závodníky rally. Tradiční akce se bude konat v sobotu 22. 2. 2013 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína.

Podrobnější informace Vám přineseme ještě ve zprávě před konáním vlastní besedy, osvědčený formát akce však zůstane zachován. Fanoušci tedy mohou těšit především na vlastní besedu se závodníky a dalšími hosty, dále pak na jízdy závodníků i fanoušků na rally-trenažeru, autogramiádu a bohatou tombolu o ceny s rally-tématikou. Atmosféru želechovické besedy Vám může přiblížit videosestřih z loňského ročníku okomentovaný Vladimírem Dolejšem, kdy jsme kromě řady současných špičkových jezdců na besedě uvítali i legendy českého rallysportu Leo Pavlíka a Václava Blahnu.

VIDEO: www.youtube.com/watch?v=IQ7TtkkR_go

„Na letošní netradičně únorovou akci jsou srdečně zváni všichni fanoušci se zájmem dozvědět se novinky i zajímavosti z historie světa rally a využít jedinečnou příležitost pobavit se se svými oblíbenými jezdci a spolujezdci osobně,“ zve za pořádající Rallyklub Paseky hlavní organizátor Jaroslav Krajča. Moderování besedy se opět ujmou Jan Vaškovič a Aleš Holakovský.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY