Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

VI. želechovická rally-beseda odstartovala sezonu na Zlínsku

V sobotu 9. března se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrál již šestý ročník besedy se závodníky rally. Akci ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o. s. a Sokolem Želechovice uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Besedy se zúčastnilo třináct hostů z řad současných i bývalých špičkových jezdců a spolujezdců a přibližně 250 diváků, kteří zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Hlavními a také nejvíce dotazovanými osobnostmi akce byly mnohonásobní mistři české republiky v rally ze 70.-90. let Leo Pavlík a Václav Blahna, kteří divákům přiblížili mimo jiné atmosféru a zážitky z časů jejich působení v týmech Agroteam JZD Slušovice a AZNP Škoda Mladá Boleslav. Z jezdců současnosti pak nechyběl úřadující rallysprintový šampion Tomáš Kostka, dále Jan Černý s Pavlem Kohoutem, Jaroslav Orsák, Martin Hudec, Jaromír Tomaštík, Jan Sýkora, Martina Škardová, Jan Šlehofer a Václav Dunovský.

V řadách hostů neusedají pouze jezdci, ale i další zajímavé osobnosti z oblasti rallysportu. A tak jedním z hostů byl i Vladimír Dolejš, který věren své profesi okomentoval krátký reportážní sestřih z besedy od Michala Nedbala, ve kterém je řečeno vše nejdůležitější:

Tradiční závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host, vyhrála posádka František Máca - Jan Šlehofer. Z výhry hlavní ceny tomboly, kterou bylo letos svezení v závodní historické Škode 110 L s jezdcem Petrem Krajčou, se mohl radovat Jan Bobál ze Zlína. Ten už má shodou okolností z minulosti na kontě i vítězství v soutěži rally-trenažeru s Michalem Sumem.

Obsáhlejší video z besedy včetně zdokumentování její přípravy, úvodu a některých odpovědí od spolujezdce Honzy Pospíšila můžete shlédnout zde:

Pořadatelé děkují všem hostům i divákům za účast a již se těší na viděnou při příštím ročníků této ojedinělé předsezónní události.

Aleš Holakovský


VI. Beseda se závodníky rally již nastávající sobotu!

AK Rallysport Brno o.s., Rally Klub Paseky o.s. a Sokol Želechovice Vás zvou na 6. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally!
Akce se koná v sobotu 9. 3. 2013 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína
(GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E, ulice 4. května).

Pořadatelé se každý rok se pořadatelé snaží o částečnou obměnu jezdců oproti předchozímu ročníku, stejně tak tomu bude i letos. Svoji účast zatím potvrdili následující hosté: Úřadující rallysprintový šampion Tomáš Kostka, Jaroslav Orsák, Jan Černý, Antonín Tlusťák, Jan Sýkora, Jan Šlehofer, Martina Škardová, Martin Hudec, Václav Dunovský, Jaromír Tomaštík. Poprvé a velmi rádi na besedě přivítáme člena továrního týmu Škoda, Agroteamu Slušovice, účastníka mistrovství světa a několikanásobného mistra republiky 70.-90. let Václava Blahnu. Chybět nebude ani „rallyový vypravěč“ Michal Sum. Novináře bude zastupovat Vladimír Dolejš a pořadatele Miloslav Regner. Účast několika hostů je ještě v jednání a některé další jezdce či spolujezdce budete moci jistě zahlédnout či oslovit také v publiku.

„Beseda bude mít osvědčený základní formát jako v minulých letech. Fanoušci se tedy mohou těšit především na vlastní besedu se závodníky, kdy se každý může zeptat jezdců na cokoliv, co jej zajímá. Pak následuje autogramiáda, soutěžní jízdy vylosovaných posádek fanoušků a závodníků na rally-trenažeru a tombola o ceny s rallyovou tématikou. Po oficiální části večera tradičně následuje volná zábava až do pozdních nočních hodin. Plánuje se i novinka, že dosavadního moderátora všech ročníku Aleše Holakovského doplní ještě náš přední odborník na rally, redaktor Jan Vaškovič,“ říká hlavní organizátor Jaroslav Krajča z Rally klubu Paseky.

Ve spolupráci s tvůrcem videí z automobilových závodů Michalem „Nedbisem“ Nedbalem jsme pro fanoušky tentokrát připravili obsáhlejší videosestřih toho nejzajímavějšího, co zaznělo na loňském jubilejním V. ročníku besedy. Jsou zde zaznamenána nadčasová témata a zážitky z rallyové historie od první poloviny 70. let až do současnosti, na které zavzpomínali spolujezdecká legenda Ing. Jiří Motal, televizní redaktor Vladimír Dolejš, Michal Sum či Jaroslav Jugas. Dále budeme moci slyšet Petra Starého, Tomáše Kostku, Karla Vajíka, Martina Hudce, Jana Sýkoru, Martinou Škardovou, Miloše Regnera a další. Toto DVD bude možné zakoupit na letošní rally-besedě.

Vstupné na besedu je dobrovolné.

Program VI. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína

  • Představení přítomných jezdců.
  • Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce z publika (cca 2 hod)
  • Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
  • Bohatá tombola.
  • Jízdy na rally-trenažeru – soutěž.
  • Volná zábava s hudbou do pozdních nočních hodin, občerstvení a podpůrné prostředky budou zajištěny v dostatečné míře :-)

Těšíme se na viděnou a na to, že se nám společně podaří řádně se naladit na nastávající rallyovou sezonu!

Aleš Holakovský


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY