Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Čtvrtá příčka v Českém Krumlově zastíněna smutnou zprávou

Na letošní Rallye Český Krumlov obsadili Jaromír s Danielem čtvrté místo v absolutním pořadí V předposlední páteční noční RZ se museli vypořádat s vypadlým konektorem v motoru a následnou jízdou na tři válce, která zapříčinila bezmála minutovou ztrátu. Zbytek závodu už potom proběhl bez problému a „T&T“ dojeli s bezpečným minutovým náskokem na čvrtém místě za elitní trojicí Kopecký – Kresta – Pech.

Bohužel, v noci po skončení soutěže všechny sportovní výsledky zcela zastínila zpráva o úmrtí spolujezdce a rockového hudebníka Aleše Zimolky. Ten v nemocnici podlehl následkům zranění při nehodě během druhého průjezdu rychlostní zkoušky Malonty v obci Cetviny.

Celý náš tým bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým Aleše Zimolky.


T&T na Kopné: Hned za WRC...příště s ním?

První místo mezi vozy S2000, čtvrté místo absolutně a především otestování vozu před Rally Český Krumlov – to jsou důvody, díky kterým vládne u Tarabus&Trunkát Rally teamu spokojenost s vystoupením na Rallysprintu Kopná.

Pouze devatenáct sekund dělilo Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta od zakulacení počtu absolutních medailových umístění na Rallysprintu Kopná na pět v řadě. Posádce se dařilo po celou soutěž držet na zdejších technických tratích s vozem S2000 přibližný krok s dvojicí pilotů vozů WRC Odložilík – Tlusťák, kteří bojovali o bronzový a posléze stříbrný post. Přesila čtyř nejrychlejších „wéercéček“ s kvalitními jezdci za volantem však posádku na absolutní stupně vítězů letos přece jenom nepustila. Ve třídě 2, alias kategorii S2000, znamenala absolutní čtvrtá příčka přesvědčivé vítězství před pěkně jedoucím Václavem Dunovským a Jozefem Bérešem mladším. Prioritou samotné posádky nicméně bylo spíše testování nastavení vozu před blížící se Rally Český Krumlov. Více k pocitům ze soutěže již samotní „Mira“ a Dan: „Chtěli jsme především vyzkoušet nějaké nové věci v nastavení vozu. To se, bohužel, až tak nepovedlo, protože nám to neumožnilo proměnlivé počasí. Na druhou stranu jsme se díky tomu měli s Fabií poprvé možnost svézt na mokrých či osychajících cestách, což se nám může v dalším vývoji sezony ve velkém mistrovství hodit.“

Jaromír Tarabus k samotnému průběhu závodu: „I přes to, že primárním cílem bylo testování, chtěli jsme podat kvalitní výkon. Na začátek jsme zvolili poněkud opatrnější první průjezd prvním Kameňákem, kde mi Dan posléze řekl, že jsme jeli jako na nákup do obchodu (5. místo absolutně, pozn. aut.). Paradoxně jsme právě zde museli řešit krizovou situaci, stejně jako následující první Kopné. Jinak vše probíhalo bez problémů. Závod jsme si určitě dobře užili.“

„Kopná je jeden za našich nejoblíbenějších závodů, takže jsme zdárně spojili příjemné s užitečným. Na některých RZ se nám podařilo zajet těsně za vozy WRC na třetím a čtvrtém místě, líbila se mi zejména RZ3 Kopná (viz závěrečná pasáž tohoto on-board videa na mediasport.cz). Ale to se nedalo udržet celý závod, protože jsme nechtěli jít do přehnaného rizika. Kromě toho jsme obdivovali výkony Romana Kresty a Tomáše Kostky bojujících na vozech WRC o první místo. Budeme dělat vše proto, abychom se zde na Kopné v některém z následujících ročníků ve voze této královské specifikace také svezli a mohli se do těchto soubojů zapojit,“ zavdává prostor pro očekávání a spekulace Daniel Trunkát.

„Ještě o něco úspěšnější než my byl o tomto víkendu spolumajitel našeho generálního sponzora, společnosti Bruco s.r.o., Roman Sobotka, kterému se podařilo zvítězit na bikových závodech, a získal za to chutnou odměnu od sponzora jednoho z našich rallyových soupeřů,“ uzavírá s úsměvem ohlédnutí za závodním víkendem nejenom spolujezdec a týmový manažer, ale mimo jiné i aktivní závodník MTBO.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY