Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

´Bramborový´ úspěšný návrat dua T&T

Hned úvodní letošní start se dvojici Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát i jejich vozu Škoda Fabia Super 2000 velice vydařil. Na domácí půdě při Valašské rally obsadili vynikající čtvrtou příčku, nedaleko za stupni vítězů.

Doposud poslední společné vystoupení v domácím šampionátu skončilo pro duo Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát senzačním vítězstvím na Rally Příbram 2010. Spolujezdec se poté odebral na roční ´rodičovskou dovolenou´ a na horké sedadlo se vrátil až právě o uplynulém víkendu. Valašská rally zahájila letošní program dua T&T a už od její úvodní rychlostní zkoušky bylo jasné, že žádné zahřívací kolo pro opětovné vzájemné sehrávání posádky se konat nebude. Pátý čas a jen desetina vteřiny ztráty na Pavla Valouška naznačily, že Jaromír s Danielem mají opravdu velké ambice. Hned na druhém testu se pak posádka černozelenobílého vozu Škoda Fabia Super 2000 posunula právě před předloňského domácího šampióna na čtvrtou příčku a po celý zbytek soutěže si už své postavení udržela. Jejich výborný výkon vyvrcholil na polokruhové zkoušce Juřinka, kde při prvním průjezdu překonala Tarabuse s Trunkátem pouze tovární posádka Škody Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler.

„Musím říct, že se nám opravdu jelo dobře a ani jsme za celou soutěž neudělali žádnou větší chybu, neměli jsme ani žádný defekt či technický problém. Z našeho pohledu jsme zkrátka absolvovali skvělou rally a já jsem moc rád, že se nám vstup do sezóny takhle vydařil,“ pochvaloval si v cíli pilot, který týden před soutěží oslavil pětatřicáté narozeniny. Ve znamení velkého návratu na závodní tratě byla ´Valaška´ pro navigátora Daniela Trunkáta: „Mám z našeho dobrého výkonu a úspěšného výsledku opravdu velkou radost. Dlouho jsme spolu nejeli a teď to navíc bylo v novém autě a novém týmu, tak jsme měli před startem maličké obavy, jak to všechno dopadne. Všechno ale fungovalo hned od začátku na jedničku - tedy aspoň co se týče našeho závodění. Bohužel vlastní soutěž se organizačně příliš nevyvedla, proto pro příští ročník doufám, že se ve Valašském Meziříčí všechny potíže podaří vyřešit. Tato tradiční soutěž by nám totiž určitě v šampionátu moc chyběla,“ zamýšlel se spolujezdec, který taktéž mohl zdárnou soutěž pojmout jako oslavu nedávných narozenin.

Výborný výkon i výsledek samozřejmě zavdaly příčinu k otázce na Jaromíra Tarabuse ohledně soupeřů v absolutní špičce: „Na Jana Kopeckého jsme rozhodně neměli, ten je zkrátka výš. Na Valašské rally jsme nestačili ani Romanu Krestovi, a to, že jsme jej porazili na jedné dílčí (a navíc trochu netradiční) zkoušce, rozhodně nepřeceňuji. Moc si ceníme skalpu Pavla Valouška a potěšilo nás i to, že jsme se přiblížili Václavu Pechovi. Po pátku jsme trochu doufali, že bychom s ním mohli bojovat o třetí příčku, ale v sobotu nám přece jen ujel. V každém případě se mi moc líbilo, že na rozdíl od minulosti jsme se stali opravdovými přímými účastníky boje o nejvyšší pozice. Už teď se proto moc těšíme na další závody, zda nám ale budou vyhovovat více či méně než Valašská rally, to zjistíme až po porovnání časů. Co se týče našeho auta, musím říct, že je to pro nás zase krok kupředu. Fiat už měl zkrátka svůj věk a ani jsme jej příliš nevyvíjeli, ford byl sice o krok dál, ale pro asfalt byl tak trochu syrový. Naopak škodovku v týmu Romana Kresty jsme rovnou dostali nastavenou na nejvyšší úrovni, což je moc příjemné.“ Z přestupu pod křídla týmu Kresta Racing je nadšen i spolujezdec Daniel Trunkát: „Před sezónu jsme udělali velké rozhodnutí a teď po prvním závodě jsme přesvědčeni, že bylo správné. O naše auto i o nás bylo špičkově postaráno a my se tak mohli plně soustředit na závodění. Cítíme velkou perspektivu i pro další závody, kdy se budeme samozřejmě snažit ještě zrychlit a naše soupeře více potrápit.“ Doplňme, že příští start dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát se odehraje 19. – 21. dubna na nejstarší domácí soutěži, Rallye Šumava Klatovy. Celý tým posádky T&T zároveň přeje brzké uzdravení svému soupeři a kamarádovi Michalu Ernstovi, pro nějž bohužel Valašská rally skončila poněkud nešťastně.

Karel Špaček


V. Beseda se závodníky rally

Rally Klub Paseky o.s. a Sokol Želechovice ve spolupráci s AK Rallysport Brno o.s. Vás zvou na jubilejní 5. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally!

Akce se koná v sobotu 10. 3. 2012 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína (GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E, ulice 4. května).

Tradicí této akce je vždy zajímavé obsazení špičkovými jezdci a spolujezdci současnosti i historie, ale nejen těmi. Nejinak tomu bude i letos. Želechovická beseda je tak ideální příležitost, jak se dozvědět něco z novinek před nastávající sezonou, ovšem současně také poslechnout si více než zajímavé vzpomínky od osobností, které spoluutvářely historii i současnost našeho rallysportu.

Svoji účast zatím potvrdili následující závodníci: Pavel Valoušek, Petr Starý, Jaromír Tarabus, Daniel Trunkát, Jan Sýkora, Martina Škardová, Miroslav Janota, Leo Pavlík, Karel Jirátko, Jiří Motal, Michal Sum, Martin Bujáček, Martin Hudec, Jaroslav Jugas, Tomáš Kostka, Silvestr Mikuláštík. Některé další jezdce budete moci zahlédnout či oslovit v publiku. Pořadatele bude zastupovat ředitel Barum rally Zlín Miloslav Regner. Velmi zajímavým hostem bude jistě známý dlouholetý motoristický novinář, ale i jezdec, Vladimír Dolejš.

Během hlavní části programu, tedy samotné besedy se závodníky, budete mít možnost zeptat se přítomných na cokoliv, co vás napadne. Po skončení besedy budou následovat soutěžní jízdy na rally-trenažeru smíšených posádek závodníků a vylosovaných diváků, autogramiáda závodníků, bohatá tombola s věcnými cenami s rallyovou tématikou, videoprojekce. Hlavní cenou bude svezení v závodním voze. Volná zábava se pak tradičně protáhne do pozdních nočních hodin.

Vstupné na besedu je dobrovolné.

Program V. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:
1) Představení přítomných jezdců.
2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce z publika (cca 2 hod)
3) Jízdy na rally-trenažeru – soutěž.
4) Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
5) Bohatá tombola.
6) Volná zábava s hudbou do pozdních nočních hodin, občerstvení a podpůrné prostředky budou zajištěny v dostatečné míře :-)

Těšíme se na viděnou a na to, že se nám společně podaří řádně se naladit na nastávající rallyovou sezonu!


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY