Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Jaromír Tarabus s Elanem na startu Kyperské Rally

Již příští víkend odstartuje poslední soutěž šampionátu IRC, Kyperská rally (4. -7. listopadu), v níž se představí i posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. V těchto dnech finišuje náročná předstartovní příprava týmu, která přinesla i několik změn. Tou hlavní je změna designu: podobně jako při Rallysprintu Kopná i v Rally Kypr budou Tarabus s Trunkátem startovat v barvách značky Elan.

Posádka Czech Ford Rally Teamu se totiž pro start v Kyperské Rally již podruhé v letošní sezoně spojila se společností INA SPORT (www.inasport.cz), která je výhradním dovozcem značky Elan do České republiky a významnou společností v oblasti sportovního vybavení v ČR. Ford Fiesta S2000 pilotovaný Jaromírem Tarabusem se tak v Rally Kypr představí v barvách značky Elan.

Jaromír Tarabus: „Tato soutěž kombinuje šotolinu s asfaltem, takže to bude určitě zajímavé svezení. Poprvé si jízdu na takovém povrchu vyzkouším až na místě při pondělním testu, který je naplánován pro všechny české posádky. Jelikož nejsem na rozdíl od domácích startů vázán výsledkem, těším se na získání zkušeností a na to, že poznáme něco nového. Pojedeme to, co umíme, a uvidíme, kam až se dostaneme a jak nám to na šotolinovém podvozku a se šotolinovými gumami půjde. Díky tomu, že se v pátek a sobotu jede rally a v neděli pak ještě rallysprint, čeká nás téměř 300 kilometrů, takže to bude velmi náročná soutěž. Doufám, že nikoho nezklamu a podaří se nám s Danem dosáhnout stejného úspěchu v podobě dobrého umístění v celkovém hodnocení jako při našich startech ve Walesu a v Norsku. Rád bych poděkoval společnosti INA SPORT, která nám start na Kypru coby hlavní partner umožnila.“

Rally Kypr se jede po úzkých, zatáčkovitých tratích a velmi náročných površích, i proto je soutěží s nejnižším rychlostních průměrem v seriálu Intercontinental Rally Challenge. V sezoně 2010 je jedním ze dvou podniků IRC, které kombinují asfaltové a šotolinové povrchy.

Součástí letošního ročníku ostrovní soutěže, bude i kromě samotné rally, která se pojede na nových úsecích s kombinovaným povrchem v pátek a v sobotu (4. - 6. listopadu), i nedělní (7. listopadu) rallysprintový závod Golden Stage Rally, do kterého je přihlášena i posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát.

Pro fanoušky, kteří chtějí bojovat s časem na trati Kyperské rally 2010 online, připravila posádka ve spolupráci s Jakubem Kurou Ford Fiesta S2000 pro počítačovou hru RBR cover Fiesty S2000 v barvách hlavního partnera, značky Elan. Tento cover je ke stažení na našich webových stránkách a www.tarabus.cz, kde naleznete i více informací o posádce.


Skin Tarabus&Trunkát do RBR

Jakub Kura vytvořil pro posádku T&T skin vozu Ford Fiesta S2000 do počítačové hry Richard Burns Rally.

Skiny stahujte zde:
Barum Rally Zlín 2010: www.kure.yc.cz/RBR/TaT_Fiesta_BCRZ.rar
Rallysprint Kopná 2010: www.kure.yc.cz/RBR/TaT_Fiesta_Kopna.rar


Slovo vítěze, Jaromír Tarabus, Herkul Rally Příbram

Před sezonou jsme se spolujezdcem Danem Trunkátem šli trochu do neznáma. Ford Fiesta Super 2000 byla žhavá novinka, která v době vzniku Czrech Ford Rally Teamu měla za sebou pouze kilometry na Skotské rally jako předjezdec.

Zobrazit celý článek


Ford Fiesta S2000 sbírá bronzové vavříny

Další automobilkou, která na začátku letošního roku představila vůz pro novou kategorii Super 2000, je Ford. Nechybělo však mnoho, aby projekt Fiesta S2000 zůstal jen testovací verzí pro novou královskou třídu na sezonu MS 2011.

Jednotlivé stránky článku si zobrazíte kliknutím na náhledy stránek níže.

 

Tarabus: Nemám čas myslet na strach

Když měl ve čtvrté třídě základní školy Jaromír Tarabus v jednom z úkolů napsat, jaké by mělo být jednou jeho zaměstnání, vypadlo z něj slovo rallye. "Asi proto, že se mi líbila rychlost. Po nějaké době jsem na to ale zapomněl a vzpomněl jsem si na to až docela nedávno," říká dnes zlínský soutěžní jezdec.

Zobrazit celý článek


Jaromír Tarabus a Martin Prokop pojedou Rally Kypr

Martin Prokop a Jaromír Tarabus se představí v Rally Kypr 2010 (4. – 6. listopadu), závěrečném podniku IRC. Na rychlostních zkouškách kombinujících šotolinový a asfaltový povrch pojedou oba s vozy Ford Fiesta S2000.

Martin Prokop s Janem Tománkem ukončili sezonu mistrovství světa vozů S2000 po Francouzské rally. Aktuálně figurují na druhém místě v klasifikaci S-WRC; jejich konečné umístění bude jasné po skončení Britské rally, která se koná 11. – 14. listopadu a v níž budou bodovat soupeři Martina Prokopa v S-WRC.

„Namísto původně plánované Britské rally jsme jeli v polovině září Japonsko, v Británii bychom tedy už do S-WRC nebodovali, a tak pro nás nemělo příliš smysl se této rally účastnit,“ vysvětluje Martin Prokop. „Místo Britské rally pojedeme na Kypru a myslím, že tato soutěž pro nás bude zajímavější. Jede se totiž na kombinovaném povrchu, v rychlostních zkouškách se střídají šotolinové a asfaltové pasáže a je možné, že právě toto je budoucnost rally. Rádi si proto takovou soutěž vyzkoušíme.“ Martin Prokop s Janem Tománkem startovali v Rally Kypr už v sezoně 2009, kdy tu v rámci J-WRC zvítězili.

„Rally Kypr je hodně o kombinování gum, je to něco jiného, nového a zajímavého a přesně tohle mám rád,“ říká Martin Prokop. „Pro nás by to měla být pohodová soutěž, protože nám tu nepůjde o body, nebudeme muset myslet na stav mistrovství a budeme si moct jízdu užít, trochu se do toho opřít a zariskovat. Po sezoně S-WRC pojedeme bez nervů a taktizování a já se na to moc těším.“

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem ukončili sezonu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally vítězstvím v Rally Příbram; v konečném hodnocení šampionátu obsadili třetí místo. V rámci IRC letos startovali už v domácí Barum Rally, v níž obsadili osmé místo. Při zahraničních startech uspěli v sezoně 2008 v Britské rally, kde skončili pátí v klasifikaci P-WRC, a v roce 2009 v Norské rally, kde získali šesté místo v P-WRC.

„Na Rally Kypr se moc těšíme. Tato soutěž kombinuje šotolinu s asfaltem, takže to bude určitě zajímavé svezení,“ říká Jaromír Tarabus. „Narozdíl od domácích startů tu také nebudeme vázaní výsledkem, takže se těšíme na získání zkušeností a na to, že poznáme něco nového. Uvidíme, jak nám to na šotolinovém podvozku a se šotolinovými gumami půjde, protože s Fiestou S2000 nemáme na tomto typu povrchu žádné zkušenosti. Rádi bychom se ale nenechali zahanbit a dosáhli tu dobrého výsledku.“

Startovní listina Rally Kypr 2010, která je závěrečným podnikem Intercontinental Rally Challenge, zatím nebyla zveřejněna. Své soupeře tak Martin Prokop a Jaromír Tarabus teprve poznají.


T&T jako spolukomentátoři na Eurosport 1

Vítězná posádka rally Příbram Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát nám spolu se Zdenkem Míkou přiblíží atmosféru další soutěže šampionátu IRC skotské rally.

V něděli 17.11. převléknou své kombinézy rally posádky do oděvu sportovních komentátorů. Živé vstupy od 11:00 do 12:00 a 13:45 do 15:00.


Záznam pořadu Dobré ráno s T&T

Záznam části pořadu Dobré ráno, kterého se zúčastnili Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. Pořad byl vysílán v pondělí 11.10.2010 od 6:30 na ČT 1.
Podívejte se na záznam pořadu Dobré ráno.


Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát na ČT 1

V pondělí 11.10.2010 od 6:30 budou ve vysílání ČT 1 v pořadu Dobré ráno s tématem Odvaha hosté Tarabus a Trunkát.


Tarabus a Trunkát na radiu Jih

Dne 5.10.2010 budou Tarabus a Trunkát hosté v ranní show Radia Jih, s dosahem pro fanoušky v Brně 101,4Mhz - Zlíně 98,00 Břeclavi 88,9 atd. Ranní vysílání magazínu s motoristickou tématikou poslouchejte od 8:00 do 9:00.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY