Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Jaromír Tarabus uspěl v mezinárodní konkurenci Barum Rally

Osmé místo v cíli Barum Czech Rally Zlín patří posádce Czech Ford Rally Teamu Jaromíru Tarabusovi a Danielu Trunkátovi. Dvojice se před vrcholným podnikem Mezinárodního mistrovství České republiky v rally vrátila do svého Fordu Fiesta S2000 a úspěšně se popasovala nejen s českými soupeři, ale prosadila se i v konkurenci posádek šampionátu Intercontinental Rally Challenge.

Barum Czech Rally Zlín se jako šestý podnik Mediasport MMČR rally a devátý podnik IRC jela za proměnlivého a těžko vyzpytatelného počasí. Volba pneumatik se za takových podmínek stala téměř loterií a jezdci se museli vyrovnávat s častými změnami přilnavosti.

„Jednou jsme jeli na vodě na suchých gumách, pak zase obráceně,“ popisuje peripetie první etapy Barum Czech Rally Jaromír Tarabus. „Do gum se nám nedařilo trefovat úplně perfektně, z čehož vyplynulo pár menších krizovek. S časy jsem nebyl spokojený a ve výsledcích jsme se propadali i mezi českými jezdci. V podmínkách, které panovaly, to byl takový boj o přežití. Ale podmínky byly stejné pro všechny a my jsme měli radost z toho, že jsme dokončili první etapu bez větších problémů,“ dodává zlínský jezdec, který po první etapě Barum Rally figuroval na čtrnáctém místě průběžného pořadí a sedmé příčce průběžného hodnocení MMČR rally.

Do nedělní etapy startovali Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem s cílem probojovat se do elitní desítky, na níž po prvním dni soutěže ztráceli jednu minutu. Vzhledem k délce rychlostních zkoušek a náročnosti Barum Rally nebyl takový plán nereálný; podmínkou splnění tohoto cíle však bylo neudělat chybu.

To se Jaromíru Tarabusovi narozdíl od několika jeho soupeřů ve druhé etapě Barum Rally dařilo, a tak po čtrnácté rychlostní zkoušce postoupil na deváté místo průběžného pořadí. Umístění posádky Czech Ford Rally Teamu se o další příčku vylepšilo ještě po posledním měřeném úseku po propadu Bryana Bouffiera. Vyrovnanou jízdou bez větších chyb tak Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát vybojovali osmou příčku v Barum Czech Rally Zlín. V hodnocení MMČR rally se umístili na třetím místě za Pavlem Valouškem a Václavem Pechem.

„Po sobotní protrápené etapě jsme za takový výsledek rádi,“ hodnotí Jaromír Tarabus své společné vystoupení s Danielem Trunkátem. „V neděli ráno jsme startovali s tím, že bychom chtěli zkusit zaútočit na umístění v první desítce. Věděli jsme, že od desátého místa nás dělí minuta, a tak jsme do toho od začátku šli s vervou. A dařilo se nám. Sice tam bylo pár drobných chybiček v jízdě, ale naštěstí žádné fatální. V poslední sekci rychlostních zkoušek se nám také podařilo zajet několik časů, se kterými jsme byli spokojení. Nakonec jsme dojeli osmí, takže jsme moc rádi.“

„Spokojení jsme také z pohledu českého mistráku. Zajeli jsme takový náš standard. Drželi jsme se za nejrychlejší trojicí Valoušek – Pech – Kresta. Roman měl bohužel smůlu, ale kdyby nehavaroval, určitě by byl před námi... S výsledkem Barumky jsme určitě spokojení,“ dodává jezdec Czech Ford Rally Teamu, který v nedělní etapě Barum Czech Rally Zlín získal i bonusové body za druhé místo mezi jezdci hodnocenými do českého mistrovství.

Jaromír Tarabus drží před posledním podnikem Mediasport MMČR rally čtvrté místo průběžného pořadí šampionátu se 118 body. Mistrovství vede Pavel Valoušek (208 bodů) před Václavem Pechem (194 bodů) a Romanem Krestou (142 bodů).


Jaromír Tarabus na Barum Rally znovu s Fordem

Czech Ford Rally Team a jeho posádka Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát jsou připraveni na vrcholný podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, Barum Czech Rally Zlín. Na jeho startu se objeví znovu se svým Fordem Fiesta S2000.

Před fanoušky, kteří se v okolí Zlína sejdou, aby sledovali souboje české špičky a mezinárodní elity ze šampionátu Intercontinental Rally Challenge, se Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem představí znovu s Fordem Fiesta S2000, s nímž letos usilují o co nejlepší výsledek v MMČR rally.

Na Fiestě S2000 Czech Ford Rally Team v průběhu letní pauzy usilovně pracoval tak, aby byla po ráně, kterou utrpěla těsně před červencovou Rally Bohemia, stoprocentně připravena na další vystoupení Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta na podniku MMČR rally. To se podařilo a Fiesta S2000 v týmových barvách bude po vynechané Bohemce znovu stát na startu soutěže, která je pro jezdce Jaromíra Tarabuse domácí.

„Na Barumku se moc těším a nejen proto, že je mou domácí rally, ale hlavně proto, že má krásné tratě. Co se týče tratí, spolu s Bohemkou a Českým Krumlovem ji považuji za nejkrásnější z českých soutěží. Úžasní jsou také fanoušci, kteří se u tratí pokaždé sejdou v hojném počtu, takže se moc těším i na atmosféru soutěže,“ říká Jaromír Tarabus o zlínském podniku.

Jezdec také věří, že se mu v letošním ročníku Barum Czech Rally Zlín bude dařit lépe než v posledních třech letech, kdy ze soutěže předčasně odstupoval.

„Poslední roky se nám tu nedařilo. Loni jsme sice dojeli v rámci SupeRally, takže něco odjeto máme, ale chybělo nám přímé srovnání se špičkou. Naše šance si předem nedovoluji odhadovat. Letošní ročník totiž bude patřit k nejtěžším a zároveň i nejlepším. Na startu bude více než dvacet vozů S2000, kompletní špička IRC, domácí elita i jezdci, kteří mohou překvapit – určitě to bude závod do posledního metru, ve kterém nebude prostor pro chybu. Minimálně dvanáct jezdců bude mít šanci bojovat o nejvyšší příčky. Pojedeme jak nejlépe umíme a uvidíme, jestli se nám podaří zařadit se mezi nejlepší,“ říká Jaromír Tarabus a s úsměvem dodává: „Třicetikilometrová erzeta Troják určitě v sobotu oddělí chlapce od mužů.“

Barum Czech Rally Zlín startuje již tento pátek 27. srpna v 17:00 hodin v centru Zlína a ve 21:15 hodin vyrazí první jezdec na trať populární zlínské divácké superspeciálky. Itinerář rally tvoří sedmnáct rychlostních zkoušek v celkové délce 265 kilometrů. Cílem soutěže projedou první posádky v neděli 29. srpna v 15:24 hodin.

Po pěti odjetých podnicích Mediasport MMČR rally drží Jaromír Tarabus čtvrté místo průběžného pořadí šampionátu, které v této fázi sezony vede Pavel Valoušek těsně před Václavem Pechem a Romanem Krestou.

Czech Ford Rally Team si letní pauzu nedopřál

Po červencové Rally Bohemia mohly posádky účastnící se českého ‚velkého mistrovství‘ odložit své soutěžácké náčiní téměř na šest týdnů, které v tu chvíli zbývaly do startu vrcholného podniku sezony Barum Czech Rally Zlín. Jaromír Tarabus, Daniel Trunkát a celý Czech Ford Rally Team však automobilové soutěže a vše kolem nich nepustil z hlavy téměř ani na chvíli a i během letní pauzy naplno pracoval.

Těžká havárie na testu před Rally Bohemia a následná oprava Fordu Fiesta, které tým věnoval hodně času, zredukovaly letní program Czech Ford Rally Teamu. Aby však jezdec nevyšel ze cviku, účastnil se během letní pauzy promo závodu ve Fiesta Cupu a spolu s Martinem Prokopem absolvoval třídenní test Fiesty v Hustopečích, kde v rámci přípravy najezdil téměř 150 ostrých km. Začátkem příštího týdne plánuje další test, tentokrát už svého auta, při němž by se měl plně soustředit na přípravu a nastavení pro Barumku.

Letní pauzu Mírovi Tarabusovi vyplnila fyzická příprava, kterou mu trošku komplikovaly natržené vazy v koleni. Ty mu sice nedovolily všechny sporty, které by si představoval, ale v závodění ho zranění nebude nijak omezovat. V nabitém letním programu si Míra našel čas i na krátkou dovolenou, odpočíval hlavně během prodloužených víkendů na Moravě a v Čechách.

S tím, jak se blíží Barumka, i Czech Ford Rally Team myslí stále více na rally a na stav mistrovství. „Na nějaké bilancování je ale před dvěma zbývajícími podniky ještě brzy,“ upozorňuje Míra Tarabus, ovšem nakonec se přece jen rozpovídá. „Sezonu s novým autem jsme začali pěknými třetími místy z Valašky a Šumavy, kde jsme se hlavně seznamovali s vozem. Dojem z těch třetích míst mi jen trochu kazí fakt, že jsme jich vždy dosáhli po odstoupení někoho ze špičky. Jakmile začala špička, kterou myslím hlavně Romana Krestu, Pavla Valouška a Vencu Pecha, dojíždět, byli jsme čtvrtí na Krumlově a v Hustopečích. Na posledním podniku se na nás také začal tlačit Vojta Štajf, který jede stále rychleji. Před Bohemkou přišla rána, kvůli níž jsme museli náš Ford narychlo měnit za jiný vůz. Teď nás čeká Barumka, na kterou se moc těším, protože pravidelně nabízí krásné tratě a skvělou konkurenci. Při pohledu do startovní listiny je patrné, že převažují vozy Škoda a Peugeot. Přesto nebo možná právě proto se budeme s Danem snažit držet vlajku Fiesty až do cíle hodně vysoko. Pokusím se nezklamat fanoušky a doufám, že budeme dobrým spoluhráčem Andrease Mikkelsena, který pojede také s Fiestou,“ dodává s úsměvem Jaromír.

Czech Ford Rally Team a posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát drží po pěti podnicích Mediasport MMČR rally čtvrté místo průběžného pořadí šampionátu. O další body do hodnocení se utká už příští týden při Barum Czech Rally Zlín.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY