Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Jaromír Tarabus čtvrtý v Rally Hustopeče

Čtvrté místo získala posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát v Rally Hustopeče. Její dosavadní letošní bilance v Mediasport Mezinárodním mistrovství České republiky v rally tak čítá dvoje stupně vítězů a dvakrát umístění těsně pod nimi.

Do Rally Hustopeče vstoupili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem třetím časem v úvodní rychlostní zkoušce, v níž byli rychlejší jen Václav Pech a Roman Kresta. Po třetím měřeném úseku se před posádku Fordu Fiesta S2000 dostal Pavel Valoušek. Na čtvrtém místě průběžného pořadí pak Tarabus s Trunkátem úspěšně navyšovali náskok před Vojtěchem Štajfem a Jaroslavem Orsákem, kterým patřila pátá, resp. šestá příčka. V předposlední rychlostní zkoušce etapy však tito Tarabusovi soupeři utrpěli technické problémy, které Orsáka donutily dokonce k odstoupení a Vojtěcha Štajfa srazily o několik příček níže. Do cíle úvodní etapy tak Tarabus s Trunkátem přijeli jako čtvrtí s více než pohodlným náskokem před zbytkem startovního pole. Na vedoucí trojici ve složení Václav Pech, Pavel Valoušek a Roman Kresta však ztráceli.

„Jedeme bez problému, neděláme chyby, auto funguje a pocitově je to opravdu dobré. To čtvrté místo je podle podobného scénáře jako na předchozích soutěžích,“ zhodnotil své vystoupení v prvním dni Rally Hustopeče Jaromír Tarabus. „Ve druhé etapě pojedeme to co umíme tak, abychom se sebou byli spokojení a užili si to, a uvidíme, jak to půjde.“

Své předsevzetí ve druhém dni Rally Hustopeče Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem bezezbytku naplnili. Nedopustili se žádné chyby, která by stála za zmínku, a jízdu mezi jihomoravskými vinicemi si opravdu užívali. Přitom bez zaváhání zvládali situaci, kterou soutěžní jezdci nemají příliš rádi, a to když jedou bez přímého soupeře, s nímž by mohli bojovat o sekundy. V šesti rychlostních zkouškách, které tvořily druhou etapu Rally Hustopeče, posádka Fordu Fiesta S2000 bezpečně uhájila čtvrtou příčku průběžného pořadí a ta jí patřila i v cíli soutěže.

„Je pravda, že jsme chtěli být trošku výš, ale rally se nám líbila, jízdu jsme si užívali, snažili jsme se jet i pro diváky, tak snad se nám to dařilo. Z tohoto pohledu jsme celkem spokojení. S časy tedy už méně, ale bohužel tak to je. Co tomu chybělo? Asi ruce Romana Kresty, hlava Vency Pecha a nohy Pavla Valouška,“ směje se Jaromír Tarabus. „Snažili jsme se, ale byli rychlejší.“

Po čtvrtém podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally drží Jaromír Tarabus s 81 body čtvrtou příčku průběžného pořadí šampionátu. Vede jej Pavel Valoušek (157 bodů) před Václavem Pechem (136 bodů) a Romanem Krestou (109 bodů).

Dalším vystoupením Czech Ford Rally Teamu a Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem bude pátý podnik MMČR rally, Rally Bohemia v termínu 2. – 4. července.


Jaromír Tarabus: V Hustopečích snad zajedeme lépe než loni

Po třítýdenní pauze se posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát chystá na další start v Mediasport Mezinárodním mistrovství České republiky v rally. I ve čtvrtém podniku šampionátu, Rally Hustopeče (11. – 12. června), se posádka Fordu Fiesta S2000 pokusí bojovat o přední příčky. V rámci přípravy na Rally Hustopeče využije Czech Ford Rally Team a Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem možnosti zúčastnit se čtvrtečního shakedownu v Popicích, který organizují pořadatelé soutěže. Tým tu před startem Rally Hustopeče vyzkouší a doladí auto. Jaromír Tarabus využije shakedown také k tomu, aby se po třítýdenní závodní pauze před soutěží rozjel.

V Rally Hustopeče bude Jaromír Tarabus startovat teprve podruhé v kariéře. Při svém prvním startu v loňské sezoně držel čtvrté místo průběžného pořadí, když přišla havárie, která čtyři rychlostní zkoušky před cílem rally předčasně ukončila jeho účinkování v soutěži. Cíle posádky Czech Ford Rally Teamu pro letošní ročník Rally Hustopeče jsou jasné: bojovat o čelní příčky pořadí a získat důležité body do hodnocení šampionátu.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Cíle zůstávají i před Rally Hustopeče stejné jako před ostatními soutěžemi. Chtěli bychom potrápit kluky vepředu, což se nám bohužel zatím moc nedařilo, a dosáhnout co nejlepšího umístění. V Rally Hustopeče jsem startoval v loňské sezoně vůbec poprvé a to pro nás tato soutěž skončila havárií, takže doufáme, že letošní výsledek bude lepší. Rychlostní zkoušky jsou v okolí Hustopečí spíš rovnější s řadou pravoúhlých zatáček a s horizonty, což není zrovna moje nejoblíbenější kombinace. Ale věřím, že tratě budou naší Fiestě S2000 vyhovovat a že bude bez problému fungovat. Proto se zúčastníme také čtvrtečního shakedownu v Popicích, abychom auto ještě před startem soutěže vyzkoušeli a doladili.“

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem mají před startem čtvrtého podniku MMČR rally na kontě 64 bodů a drží čtvrté místo. V letošní sezoně vybojovali ve ‚velkém‘ mistrovství dvě třetí místa (Valašská rally a Rally Šumava) a jedno čtvrté (Rally Český Krumlov). K nim přidali druhé místo ze startu v Rallysprintu Kopná.

Rally Hustopeče startuje v pátek 11. června v 16:00 hodin na náměstí v Hustopečích. Pořadatelé pro účastníky soutěže připravili 181 kilometrů rychlostních zkoušek. Cíl rally je plánován na sobotu 12. června v 16:21 hodin.

Ford Fiesta S2000 Czech Ford Rally Teamu na veletrhu AUTOTEC v Brně

Závodní vozy neodmyslitelně patří k automobilovým veletrhům a výjimkou nebude ani AUTOTEC 2010, Mezinárodní veletrh užitkových vozidel, dílů a servisní techniky Brno (5. – 10. června). V rámci jeho doprovodného programu bude Ford Fiesta S2000 Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta jedním z hlavních lákadel Expozice závodních vozů. Czech Ford Rally Team proto zve příznivce motorismu a motorsportu k návštěvě brněnského veletrhu Autotec

Expozice závodních vozů bude umístěna pod kopulí Pavilonu Z a objeví se v ní závodní speciály startující v řadě motoristických disciplín – v závodech do vrchu, na okruzích, v závodech off-roadů a rally.

V České republice tolik populární rally bude v Expozici závodních vozů reprezentovat největší letošní novinka startovního pole tuzemských soutěží – Ford Fiesta S2000 Czech Ford Rally Teamu, s níž v rámci českých mistrovství v rally pravidelně bojuje o stupně vítězů posádka Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát.

Ford Fiesta S2000 bude v Expozici závodních vozů v Pavilonu Z vystaven od pátku 4. června od 12:00 hodin do pondělí 7. června do 17:00 hodin.

Videoklip Czech Ford Rally Teamu si prohlédněte ZDE.

Informace o veletrhu AUTOTEC 2010 naleznete na stránkách BVV Veletrhy Brno www.bvv.cz/autotec. Informace o doprovodném programu veletrhu AUTOTEC 2010, jehož součástí je také Expozice závodních vozů a vystavení Ford Fiesta S2000 naleznete ZDE.

Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY