Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Bruco je už fakt všude! :-)

S tím, jak roste popularita našeho týmu, se setkáváme s vozem v našich týmových barvách i tam, kde bychom to nečekali. Jako například v následujícím článku o italském designerském studiu Italdesign Giugiaro. http://auto.idnes.cz/...

Učíme Fiestu nejen závodit, ale i létat

Rychlostní zkoušky Rally Český Krumlov jsou proslulé svými horizonty, které vybízejí jezdce k adrenalinovým skokům a lákají diváky k jejich sledování. Na jednom z těchto horizontů předvedl Jaromír Tarabus s vozem Ford Fiesta S2000 pravděpodobně nejdelší skok Rally Český Krumlov: vzduchem letěl 30 metrů!

Tahákem každé soutěže MMČR rally jsou vyhlášená divácká místa, na nichž se schází stovky diváků a jejichž atmosféra bývá srovnávána s atmosférou na fotbalových stadionech. Diváci zde uzavírají sázky, kdo nejlépe projede úsekem a kdo to takzvaně podrží.

Jedním z takových míst je i horizont na klasické rychlostní zkoušce Rally Český Krumlov Přídolí. V seznamovacích jízdách si piloti do rozpisů nechávají psát ‚skočí asi‘ nebo ‚možná skočí‘, ovšem v samotném závodě právě tento horizont patří k místům, která rozdělují jezdce na muže a chlapce.

Letos za horizontem ve druhé rychlostní zkoušce Přídolí podle přítomných diváků a fotografů nejdále dolétla posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. Jejich Fiesta S2000 dopadla až za vyznačené doskočiště a svědkové skoku odhadují jeho délku na 30 metrů!

„Že se tento horizont dá jet rychle jsem věděl už z loňského ročníku, a přiznávám, že jsem i plánoval, že horizont na Přídolí letos ‚podržím‘. Naše Fiesta S2000 má perfektní podvozek, a i když šlo auto ve skoku trošičku na předek, tlumiče všechno pochytaly. Ve druhém průjezdu jsem proto neměl důvod zpomalovat a skok jsme si zopakovali. Musím ale říct, že jsem nečekal, že poletíme tak daleko. Loni jsme tu také jeli rychle, ale tak daleko jsme neletěli. Nicméně ani po takovém skoku se auto ani nehnulo, protože podvozkově je opravdu skvělé. Co se týče pocitů, odehrává se všechno v takové rychlosti, že hlavou jen probleskne, že se letí hodně daleko, ale délku skoku z auta odhadnout nedokážu. Fotografové, kteří byli na místě, ale náš skok krokovali a říkali, že mohl být kolem třiceti metrů,“ popisuje skok v RZ Přídolí Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu.

„Sice se při skocích ven nedívám a plně se soustředím na rozpis a na to, co bude dál, ale na horizontu v rychlostní zkoušce Přídolí jsem i tak věděl, že jsme skočili opravdu daleko. Pocity jsou při takových skocích vesměs příjemné, i proto, že Fiesta S2000 má skvělý podvozek, takže i doskok je v ní příjemnější než v jiných vozech. Obecně už při seznamovacích jízdách přemýšlíme, jak by se dal ten který horizont jet. Diskutabilní horizonty jedeme v prvních průjezdech opatrněji a podle toho pak přizpůsobujeme druhý průjezd. Nicméně na Přídolí jsme skočili už napoprvé a ve druhém průjezdu jsme si to zopakovali,“ říká s úsměvem Daniel Trunkát, spolujezdec Jaromíra Tarabuse.

Posádka Czech Ford Rally Teamu Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát dokončila Rally Český Krumlov na čtvrtém místě, kterým navázala na dvě pódiová umístění ve Valašské rally a Rally Šumava. Jejím dalším vystoupením v Mediasport MMČR rally bude start v Rally Hustopeče v termínu 11. – 12. června.

Letecký den s Fiestou

Videozáznam skoku Jaromíra Tarabuse na Rally Český Krumlov. Autorem videa je Pavel Odvárka.

Technické problémy připravily Jaromíra Tarabuse o stupně vítězů v Rally Český Kumlov

Technické problémy v poslední rychlostní zkoušce Rally Český Krumlov připravily posádku Czech Ford Rally Teamu Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta o šanci získat další stupně vítězů v podniku MMČR rally. Do posledního měřeného úseku Rally Český Krumlov startovala posádka Fordu Fiesta S2000 s více než dvouminutovým náskokem na třetím místě, bohužel technické problémy ji srazily těsně pod stupně vítězů, na čtvrtou příčku.

Do Rally Český Krumlov nevstoupili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem úplně podle svých představ. V první rychlostní zkoušce na českobudějovickém výstavišti nedobrzdili v první zatáčce, což znamenalo časovou ztrátu téměř devíti sekund na vítěze a až jedenáctou příčku v průběžném pořadí. Na následujících klasických rychlostních zkouškách však posádka Fordu Fiesta S2000 svou ztrátu rychle snižovala a navzdory extrémně náročným podmínkám, které letos na Rally Český Krumlov panovaly, už po třetím měřeném úseku držela čtvrtou příčku. Ovšem Jaromír Tarabus nebyl se svým výkonem v okolí Českého Krumlova spokojen ani v cíli první etapy, kdy se po defektu Pavla Valouška posunul na třetí příčku průběžného pořadí.

„První etapou jsme se tak trochu protrápili. Hned v první rychlostní zkoušce na výstavišti v Českých Budějovicích jsme nedobrzdili první zatáčku po startu, takže od začátku jsme měli časovou ztrátu. Ani tempo na klasických rychlostních zkouškách jsme pak nezvolili perfektní. Na špičku jsme ztráceli a nejeli jsme úplně nejlépe. V cíli první etapy jsme byli třetí, ale to i díky defektu Pavla Valouška, který měl smůlu. To nás ale netěšilo, protože vždy raději bojujeme na rychlostních zkouškách,“ zhodnotil první etapu Rally Český Krumlov Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu.

Do druhé etapy Rally Český Krumlov vstupovala posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát ze třetího místa průběžného pořadí, na němž disponovala velmi slušným, téměř 40sekundovým náskokem před čtvrtým Danem Běhálkem. V průběhu první nedělní sekce rychlostních zkoušek svou výhodu ještě rozšířila a před posledními třemi vložkami soutěže bezpečně držela třetí místo. Na tom se nic nezměnilo ani po druhých průjezdech rychlostními zkouškami Malonty a Rožmitál a do závěrečné vložky soutěže startovali Tarabus s Trunkátem s náskokem dvou minut a dvaceti sekundy před čtvrtým Pavlem Valouškem. Dvacetikilometrová rychlostní zkouška Slavkov se pak stala rozhodující pro konečné umístění posádky Czech Ford Rally Teamu v Rally Český Krumlov. Kvůli technickým problémům svého vozu na ní totiž Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát ztratili 2:41 minuty na Pavla Valouška – a to je stálo třetí místo. V Rally Český Krumlov tak poprvé ze svých letošních vystoupení nevybojovali stupně vítězů a museli se spokojit se čtvrtým místem.

„Po startu do poslední rychlostní zkoušky Slavkov jsme začali mít problém s předními koly. Nejdříve jsem si myslel, že máme defekt, ale pak se začalo zasekávat řízení. Jelikož vibrace ve volantu a ‚sekání‘ řízení se stále zvětšovaly, rozhodli jsme se zastavit v rychlostní zkoušce a zkontrolovat přední kola. A právě tohle zastavení nás stálo třetí místo v Rally Český Krumlov, kdy jsme prohráli o 21 sekund. Bohužel. Technika celý závod fungovala skvěle, dokud nás na poslední rychlostní zkoušce neopustila. Hustopeče jsou však již za dveřmi, tak budeme bojovat dál,“ vysvětlil Jaromír Tarabus.

Po třetím podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally drží Jaromír Tarabus se 64 body čtvrtou příčku průběžného pořadí šampionátu. Vede jej Pavel Valoušek (121 bodů) před Václavem Pechem (88 bodů) a Romanem Krestou (84 bodů).

Dalším vystoupením Czech Ford Rally Teamu a Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem bude čtvrtý podnik MMČR rally, Rally Hustopeče v termínu 11. – 12. června.


Jaromír Tarabus v hledáčku Elánu

Odkaz na tiskovou zprávu společnosti Elan: www.elanskis.com/pcc.asp#xpath=/news
(tisková zpráva je v angličtině)


Jaromír Tarabus: Do Krumlova jedeme bojovat
o přední příčky

Czech Ford Rally Team a posádku Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát čeká o nadcházejícím víkendu vystoupení ve třetím podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky rally, kde se opět představí v tradičním designu hlavního partnera, společnosti Bruco Cleaning. Také v Rally Český Krumlov chce posádka Fordu Fiesta S2000, která aktuálně drží třetí místo v průběžném hodnocení MMČR rally, bojovat o přední příčky.

Ačkoli Rally Šumava a Rally Český Krumlov dělilo v kalendáři MMČR pět týdnů, Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem za sebou tak dlouhou závodní pauzu nemají. Minulý víkend startovali v Rallysprintu Kopná, v němž v těsném souboji o vítězství s Romanem Krestou přišli o vedoucí pozici v důsledku defektu v předposlední rychlostní zkoušce.

Rally Český Krumlov (21. - 22. května) patří k oblíbeným soutěžím posádky Czech Ford Rally Teamu. V loňském roce zde v konečném pořadí vybojovala třetí místo. Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem drží po dvou soutěžích MMČR rally 2010 třetí místo v průběžném hodnocení šampionátu a jejich cílem pro další podnik zůstává i nadále umístění na předních příčkách.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Máme za sebou Rallysprint Kopná a já hodnotím velmi pozitivně, že jsme se mohli svézt s autem i mimo náš program ve ‚velkém‘ mistrovství. Na Kopné jsme Romanovi stačili, byť on možná nejel úplně naplno, ale my jsme se snažili podat co nejlepší výkon. A v tom to bude stejné i v Rally Český Krumlov. Na startu se tu sejde velká konkurence a myslím, že od Romana Kresty, Pavla Valouška i Václava Pecha můžeme znovu očekávat souboj na ostří nože. My bychom se do něj strašně, strašně rádi zapojili a bojovali o přední příčky.

Rally Český Krumlov patří k našim oblíbeným soutěžím. Má náročné, dlouhé rychlostní zkoušky a k příjemné atmosféře rally přispívá i umístění startu a cíle v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Loni jsme tu skončili třetí, ale na to před startem dalšího ročníku nemyslíme. Je to pro nás další soutěž a my se v ní budeme snažit podat takový výkon, abychom splnili své cíle.“

První rychlostní zkouška 38. Rally Český Krumlov 2010, třetího podniku Mezinárodního mistrovství České republiky rally, divácká superspeciálka na českobudějovickém výstavišti, startuje v pátek 21. května v 17:36 hodin v Českých Budějovicích. Odtud posádky přejedou ke slavnostnímu startu soutěže v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem. Poté už následují klasické rychlostní zkoušky, jichž pořadatelé Rally Český Krumlov připravili celkem 181 kilometrů rozdělených do dvou etap. Cíl soutěže je plánován na sobotu 22. května v 16:34 hodin v Českém Krumlově.


Jaromír Tarabus s podporou Elanu druhý
v Rallysprintu Kopná

Defekt v předposlední rychlostní zkoušce Rallysprintu Kopná připravil Jaromíra Tarabuse o šanci obhájit vítězství v této velmi populární soutěži. Téměř čtyřicetisekundová ztráta, jíž posádka Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát, jedoucí v barvách značky Elan, nabrala v sedmé rychlostní zkoušce, znamenala její propad na konečné druhé místo ve třetím podniku MČR ve sprintrally.

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem, startující v Rallysprintu Kopná pod hlavičkou týmu AK Rallysport Brno, zahájili soutěž druhým místem v úvodní rychlostní zkoušce. Na třetím měřeném úseku pak o 5,8 sekundy porazili do té doby vedoucí posádku ve složení Roman Kresta a Tomáš Kašpárek a převzali pozici leaderů. Tu pak úspěšně hájili až do předposlední rychlostní zkoušky soutěže, RZ 7, do níž vstupovali s velmi solidním náskokem ve výši 7,3 sekundy.

V sedmé rychlostní zkoušce Rallysprintu Kopná však dosud skvěle jedoucí posádku Fordu Fiesta S2000, výrazně přibrzdil defekt pravého předního kola, na němž musela ujet zhruba sedm z celkových třinácti kilometrů vložky Kameňák. Ztráta téměř 40 sekund na Romana Krestu znamenala propad Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem na druhou příčku průběžného pořadí. Posádka Fordu Fiesta S2000 v barvách značky Elan tak startovala do závěrečné rychlostní zkoušky soutěže se ztrátou přesahující půlminutovou hranici. Druhou příčku pak Tarabus s Trunkátem udrželi až do cíle Rallysprintu Kopná, jejímiž vítězi se stali Kresta s Kašpárkem na Peugeotu 207 S2000.

Ačkoli se Jaromíru Tarabusovi nepodařilo zopakovat vítězství, jehož dosáhl v Rallysprintu Kopná v loňském roce se spolujezdcem Igorem Norkem, druhé místo v konečném hodnocení soutěže zmamenalo již třetí letošní stupně vítězů v MMČR rally nebo MČR sprintrally. Start v Rallysprintu Kopná umožnilo Tarabusovi s Trunkátem spojení se společností INA SPORT (www.inasport.cz), která je výhradním dovozcem značky Elan do České republiky a významnou společností v oblasti sportovního vybavení v České republice.

Jaromír Tarabus, jezdec týmu AK Rallysport Brno: „Druhé místo z Rallysprintu Kopná se snažím hodnotit pozitivně. Jsme rádi, že jsme stačili Romanu Krestovi na jeho domácí soutěži, i když i my jsme tady skoro doma, a uvidíme, jak to bude vypadat příští týden v Rally Český Krumlov, dalším podniku 'velkého' mistrovství. Dojmy z Rallysprintu Kopná kazí jen defekt, který jsme měli v sedmé rychlostní zkoušce a po kterém jsme se propadli za Romana Krestu. Přesně ani nevím, kde jsme ho udělali - pravděpodobně o chodník na výjezdu z retardéru - ale jeli jsme na něm asi sedm kilometrů. Pak už bylo naším cílem jen udržet pozici a nepustit před sebe další. To se nám podařilo a z tohoto pohledu jsme za to druhé místo rádi.“

Daniel Trunkát, spolujezdec Jaromíra Tarabuse: „Naši účast v Rallysprintu Kopná hodnotím pozitivně až do sedmé rychlostní zkoušky. Jelo se rychle a auto fungovalo perfektně. Pak jsme se ale po defektu propadli na druhé místo. Z něj mám takové smíšené pocity, je to takové to 'utrpěné' druhé místo. Ale samozřejmě jsme rádi i za něj, i když vítězství jsme byli blízko...“

Dalším startem Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta bude Rally Český Krumlov (21. - 22. května), třetí podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally.


Jaromír Tarabus s podporou Elanu na startu
Rallysprintu Kopná

Posádka Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát rozšiřuje svůj letošní program v automobilových soutěžích o start ve třetím podniku Mistrovství České republiky ve sprintrally, v Rallysprintu Kopná. V okolí Vizovic, které se letos nově stanou centrem populární soutěže, a Podkopné Lhoty se Jaromír Tarabus pokusí navázat na úspěch, jehož v Rallysprintu Kopná dosáhl v loňské sezoně, tedy na vítězství v celkovém hodnocení soutěže. Vzhledem k účasti v Rallysprintu Kopná se Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem přihlásili do Ecosun MČR ve sprintrally.

Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát se Rallysprintu Kopná zúčastní pod hlavičkou týmu AK Rallysport Brno. Jejich Ford Fiesta S2000 pro tento start získá zcela nový design v barvách hlavního partnera, značky Elan. Posádka se totiž pro účast v Rallysprintu Kopná spojila se společností INA SPORT (www.inasport.cz), která je výhradním dovozcem značky Elan do České republiky a významnou společností v oblasti sportovního vybavení v České republice.

Posádka Tarabus - Trunkát by v Rallysprintu Kopná ráda navázala na úspěch v podobě vítězství v celkovém hodnocení, jehož loni na této soutěži dosáhl Jaromír Tarabus se spolujezdcem Igorem Norkem. Tarabus s Trunkátem si od startu v Rallysprintu Kopná slibují nejen dosažení co nejlepšího výsledku, ale také získání cenných dat pro další starty v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally.

Jaromír Tarabus, jezdec týmu AK Rallysport Brno: „V Rallysprintu Kopná určitě pojedeme co nejrychleji, ale vzhledem k tomu, že týden nato startujeme v Rally Český Krumlov v MMČR rally, které je letos naší prioritou, musíme myslet i na to, abychom neublížili autu a neohrozili naši účast ve „velkém mistrovství“. Start na Kopné je pro nás takovým příjemným odskočením na oblíbenou soutěž, kde jsou krásné tratě a kde se vždy rádi svezeme. Určitě by nás potěšilo, kdybychom navázali na vítězství, kterého jsme loni na Kopné dosáhli s Igorem Norkem, ale uvědomujeme si, že to nebude jednoduché. Ve startovní listině je řada výborných jezdců, můžeme napočítat pět až deset pilotů, kteří by tu mohli bojovat o vítězství, ať už je to Roman Kresta, jezdci s vozy WRC, Jozef Béreš, Grzegorz Grzyb nebo Jarek Orsák. V této konkurenci pojedeme to, co umíme, a uvidíme, kam až se dostaneme. Rádi bychom také poděkovali společnosti INA SPORT, která nám start na Kopné coby hlavní partner umožnila.“

Rallysprint Kopná pro letošek mění tradiční termín konání i hostitelské místo. Z posledního květnového víkendu přesunuli pořadatelé termín soutěže na 15. května a v návaznosti na to centrum soutěže přemístili ze Slušovic do Vizovic. Vzhledem k přesunutí soutěže mění Rallysprint Kopná i část svých rychlostních zkoušek: tradiční zkoušky Raková a Kopná doplňují jako novinky v itineráři soutěže vložky v okolí Vizovic, Loučka a Kameňák.

Na startu Rallysprintu Kopná se i v letošní sezoně sejde kvalitní konkurence. Celkem se přihlásilo 116 posádek a mezi nimi i jezdci domácí a zahraniční špičky. S vozy Super 2000 se v soutěži utkají mj. vítěz loňského ročníku Rallysprintu Kopná Jaromír Tarabus, úřadující mistr České republiky v rally Roman Kresta, polský pilot Grzegorz Grzyb či slovenský jezdec Jozef Béreš jun. Speciálům S2000 budou konkurovat vozy WRC, ale i úřadující mistr České republiky v rallysprintech Jaroslav Orsák na produkčním voze Mitsubishi Lancer.


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY