Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Jaromír Tarabus v Rally Šumava na stupních vítězů

Při svém druhém vystoupení s vozem Ford Fiesta S2000 vybojovala posádka Czech Ford Rally Teamu ve složení Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát druhé stupně vítězů. Své vystoupení v Rally Šumava, druhém podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, zakončili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem na třetím místě celkového pořadí.

Posádka Czech Ford Rally Teamu startovala do Mogul Rally Šumava s cílem zasáhnout do bojů v první trojici. V ní figurovala už po úvodní rychlostní zkoušce a umístění v top 3 Tarabus s Trunkátem udrželi až do konce první sekce rychlostních zkoušek. Při druhých průjezdech, které se zčásti jely už za tmy, svedla posádka Fordu Fiesta S2000 těsný souboj o třetí místo s Václavem Pechem. A úspěšně. Do cíle první etapy Rally Šumava přijel Jaromír Tarabus jako třetí muž průběžného pořadí za vedoucím Pavlem Valouškem, druhým Romanem Krestou a před čtvrtým Václavem Pechem, na nějž disponoval náskokem 8,4 sekundy.

Druhou etapou se Rally Šumava z okolí Klatov přesunula jihovýchodně do okolí Vimperku. Na špičce startovního pole se pak odehrály dva do určité míry oddělené souboje: o první místo se utkali Pavel Valoušek s Romanem Krestou, zatímco třetí příčka byla ve středu zájmu Jaromíra Tarabuse a Václava Pecha. Bohužel Tarabus ani Pech se nemohli soustředit pouze na výkony na rychlostních zkouškách, protože oba museli řešit technické problémy svých vozů. Jaromír Tarabus kvůli nim dokonce přijel pozdě do poledního servisu a inkasoval 50sekundovou penalizaci, čímž se rapidně snížil jeho do té doby více než minutový náskok na třetím místě před Václavem Pechem. V poledním servisu tak měly oba týmy plné ruce práce, aby připravily vozy na poslední – rozhodující – sekci rychlostních zkoušek. V ní Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem i přes další technické problémy dokázali udržet nejen část svého náskoku před Václavem Pechem, ale především třetí místo.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Z naší strany jsem si vědom tří drobnějších chyb, které naštěstí neměly vážnější důsledky. Ale tentokrát, po bezproblémové Valašské rally, nás pozlobila technika. V sobotu ráno uložení kardanu, pak na závěr ještě alternátor, jednou nám spadl klínový řemen. Takže jsme se Rally Šumava trošku protrápili. Ale jsme v cíli a jsme rádi, na jakém místě. Problémy jsme neměli jenom my, ale také Venca Pech. Mrzí mě, že se nerozhodovalo na tratích, ale bylo to spíš o tom, jak se kdo protrápí do cíle, ale i tak to byl pěkný závod. Po Valašské rally jsme získali další třetí místo, takže jsme spokojení.“

V průběžné klasifikaci MMČR rally drží Jaromír Tarabus po dvou podnicích třetí místo. Průběžné pořadí vede Pavel Valoušek (93 bodů), před Václavem Pechem (55 bodů) a Jaromírem Tarabusem (46 bodů), čtvrté místo patří Romanu Krestovi (39 bodů) a páté Josefu Petákovi (18 bodů).

Dalším vystoupením Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta pod hlavičkou Czech Ford Rally Teamu bude třetí podnik MMČR rally, Rally Český Krumlov (20. - 22. května). Před startem Rally Český Krumlov projde jejich Ford Fiesta S2000 důkladnou kontrolou a plánuje se i test.


Jaromír Tarabus zamíří v Rally Šumava
za dalšími stupni vítězů

Czech Ford Rally Team a posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát čeká o nadcházejícím víkendu druhé vystoupení v rámci Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky rally. V Rally Šumava s centrem v západočeských Klatovech by posádka Fordu Fiesta S2000 ráda navázala na třetí místo z úvodního podniku šampionátu, Valašské rally.

Třítýdenní pauzu mezi Valašskou rally a Rally Šumava (16. - 17. dubna) využili Czech Ford Rally Team a Jaromír Tarabus k práci na svém novém voze Ford Fiesta S2000 a také k absolvování testu. Při něm se zaměřili na nastavení vozu, na oblast podvozku a brzdy.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Absolvovali jsme test, při kterém jsme najezdili něco přes 100 kilometrů. Zvolili jsme šestikilometrovou, rychlejší, hrbolatou trať s horizonty vhodnou pro práci na nastavení tlumičů Fiesty S2000. Proměnlivé počasí, které test provázelo od brzkého rána, nám umožnilo odzkoušet nové podvozkové varianty. Na vlhkých a místy až blátivých pasážích trati jsme si vyzkoušeli nastavení na tyto podmínky, které vzhledem k současnému aprílovému počasí na Šumavě očekáváme.“

Testování Czech Ford Rally Teamu se zúčastnil také navigátor Michal Ernst, který protentokrát vystřídal pracovně vytíženého Dana Trunkáta a pro něhož bylo toto svezení návratem na sedačku spolujezdce po loňské nehodě v Rallysprintu Vsetín.

Michal Ernst, spolujezdec: „Na svezení ve Fordu Fiesta S2000 jsem byl velmi zvědavý, proto děkuji Czech Ford Rally Teamu, který mi umožnil si jej vyzkoušet, a tak se vrátit na horké sedadlo do závodního vozu. Velmi příjemně mě překvapil pokrok v bezpečnosti vozu věnované posádce.“

Rally Šumava dlouhodobě patří k oblíbeným soutěžím Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta. V loňské sezoně dosáhla zlínsko-brněnská dvojice v okolí Klatov pěkného výsledku, když vybojovala páté místo absolutně. Letos jsou její ambice vzhledem k dlouhodobým cílům ještě o něco vyšší.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Chtěli bychom zasáhnout do bojů v první trojici, ačkoli si uvědomujeme, že ta je velmi rychlá. Navíc se do soubojů na špičce možná pokusí vstoupit i někteří z dalších jezdců. Uvidíme, jak se závod bude vyvíjet, a podle aktuální situace budeme reagovat. Nicméně raději než přijít k výsledku podobně jako ve Valašské rally, kdy jsme se po odstoupení Romana Kresty v poslední rychlostní zkoušce posunuli ze čtvrtého místa na třetí, bychom chtěli do soubojů o první tři místa přímo zasáhnout.“

45. Mogul Šumava Rally 2010, druhý podnik Mezinárodního mistrovství České republiky rally, startuje v pátek 16. dubna v 15:00 hodin v Klatovech. Pořadatelé soutěže připravili pro její účastníky celkem 182 kilometrů rychlostních zkoušek rozdělených do dvou etap. Cíl Rally Šumava je plánován na sobotu 17. dubna 18:10 v Klatovech.

Odkazy na Rally Šumava 2010:
Oficiální internetová stránka soutěže
Harmonogram soutěže
Mapa soutěže
Startovní listina soutěže
Výsledky


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY