Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

Jaromír Tarabus vybojoval ve Valašské rally stupně vítězů

Úspěšnou premiéru v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally má za sebou Czech Ford Rally Team a posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. V úvodním podniku šampionátu, Valašské rally, Tarabus s Trunkátem uspěli s vozem Ford Fiesta S2000 v silné konkurenci dalších vozů Super 2000 i produkčních vozů a obsadili třetí místo.

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem, kteří si v okolí Valašského Meziříčí odbývali premiéru s Fordem Fiesta S2000, startovali do Valašské rally s cílem poznat nový vůz a sžít se s ním, zároveň se však držet top 3 a ideálně dosáhnout na stupně vítězů. Své cíle se tak posádce Czech Ford Rally Teamu podařilo naplnit.

Poznávání nového vozu posádce Tarabus – Trunkát velice usnadnil fakt, že Fiesta S2000 Czech Ford Rally Teamu fungovala v průběhu celé soutěže bezvadně a neobjevil se žádný technický problém.

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem se již po první rychlostní zkoušce Valašské rally usadili na čtvrtém místě, které stabilními výkony uhájili až do konce úvodní etapy. V podobném duchu se nesl i druhý den Valašské rally, kdy posádka v každé ze šesti rychlostních zkoušek zaznamenala výsledek v top 4. Z průběžného čtvrtého místa také startovala do závěrečné rychlostní zkoušky soutěže, druhého průjezdu náročnou šestadvacetikilometrovou vložkou Santov, která se nakonec ukázala být rozhodující pro celkové pořadí Valašské rally vzhledem ke dvěma odstoupením v elitní desítce. Výsledek posádky zeleno-modro-bílé Fiesty S2000 v cíli úvodního podniku MMČR rally ovlivnilo odstoupení Romana Kresty z poslední RZ z průběžně třetího místa. Na třetí příčce totiž Krestu vystřídal právě Tarabus a jako třetí muž celkové klasifikace Valašské rally také projel jejím cílem.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Z dokončeného závodu mám příjemný pocit, i když to třetí místo jsme si zas až tak nezasloužili, protože všechny tři posádky před námi jely skvěle. Roman Kresta ale bohužel odstoupil a tím pádem nám třetí místo spadlo do klína. Větší radost bychom sice měli, kdybychom klukům stačili a vybojovali si ho na trati, ale jinak jsme samozřejmě spokojení – v prvním závodě jsme dosáhli na první solidní body, což je perfektní. V průběhu celé soutěže naše auto fungovalo bezvadně. Ještě ho využít na sto procent nebo aspoň na pětadevadesát a bude to skvělé (smích).“

S devatenácti body za třetí místo ve Valašské rally drží Jaromír Tarabus třetí místo také v průběžné klasifikaci Mezinárodního mistrovství České republiky v rally.

Dalším startem Czech Ford Rally Teamu a posádky Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát bude Mogul Šumava Rally, druhý podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally v termínu 16. – 17. dubna 2010.


Jaromíra Tarabuse čeká ve Valašské rally premiéra
s Fiestou

Czech Ford Rally Team a posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát čeká o nadcházejícím víkendu premiéra s vozem Ford Fiesta S2000. Ve Valašské rally, tedy v úvodním podniku Mezinárodního mistrovství České republiky rally, by Tarabus s Trunkátem rádi atakovali stupně vítězů. Zároveň jsou si však vědomi faktu, že budou svůj nový vůz poznávat a sžívat se s ním.

Zbrusu nový Ford Fiesta S2000 převzal Czech Ford Rally Team v britském sídle M-Sportu začátkem minulého týdne. V úterý před startem Valašské rally jej spolu s týmem Jipocar Racing a za přítomnosti týmového kolegy Martina Prokopa testoval na dvou charakterem odlišných tratích v okolí Vyškova a posléze Zlína.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Máme za sebou jednodenní test Fiesty S2000, v němž jsme se soustředili především na nastavení vozu. Dopoledne jsme na Vyškovsku testovali na rovnější, rychlé trati. Odpoledne jsme se přesunuli na Zlínsko a vůz pro zdejší techničtější úsek přenastavili. Na nastavení jsme udělali spoustu práce, ale určitě jej budeme dolaďovat i během závodu, protože během jednoho dne se nedá stihnout úplně všechno. Z řízení Fiesty i z jízdy s ní jsem měl velmi příjemný pocit. Zejména podvozkově je tento vůz opravdu skvělý a cítím z něj velký potenciál.“

Své cíle posádka Czech Ford Rally Teamu ve složení Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát avizovala již při představení svého programu v letošním Mediasport Mezinárodním mistrovství České republiky rally. Tarabus s Trunkátem, kteří loni obsadili v MMČR rally pátou příčku, vstupují do sezony 2010 s cílem celkové umístění vylepšit a atakovat top 3. Vytyčené mety by zlínsko-brněnská dvojice ráda dosáhla i díky co nejlepšímu výsledku z Valašské rally.

Jaromír Tarabus: „Uděláme všechno pro to, abychom byli co nejvýše. Rádi bychom se drželi v první trojce, i když si uvědomujeme, jak to bude těžké, protože ve Valašské rally bude velká konkurence řady rychlých posádek. K největším favoritům určitě budou patřit Roman Kresta, Václav Pech a Pavel Valoušek, počítat se musí i s Jaroslavem Orsákem a dalšími. Prostě pojedeme co nejrychleji, budeme se snažit sžít s autem a v průběhu rally uvidíme, jak to půjde a na jaký konkrétní výsledek bychom mohli pomýšlet.“

Valašská rally s centrem ve Valašském Meziříčí se odehraje v termínu 26. – 27. března. Účastníci úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky rally změří své síly na téměř 174 kilometrech rychlostních zkoušek a mj. také na 26kilometrové RZ Santov, která je nejdelším měřeným úsekem soutěže. Po startu Valašské rally v pátek v 17:00 hodin se část první etapy pojede za tmy. Do cíle soutěže dorazí první posádky v sobotu v 17:18 hodin.


Ford Fiesta S2000 Jaromíra Tarabuse představuje
svůj design

Czech Ford Rally Team přivezl do České republiky zbrusu nový Ford Fiesta S2000, který začátkem týdne převzal v britském sídle M-Sportu. Jaromír Tarabus se spolujezdcem Danielem Trunkátem se s tímto vozem zúčastní kompletního Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a pravděpodobně i vybraných podniků světového šampionátu.

Ačkoli Ford Fiesta S2000 dorazil do České republiky teprve před pár dny, již nyní se představuje v designu, v němž jej budeme vídat na českých i světových tratích v sezoně 2010. Svou premiéru si vůz odbude v rámci úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, Valašské rally.

Test před Valašskou rally absolvuje posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát začátkem týdne před startem seznamovacích jízd před prvním podnikem MMČR rally. Zatím měl Jaromír Tarabus možnost pouze kratičkého svezení s Fiestou S2000.

Jaromír Tarabus, jezdec Czech Ford Rally Teamu: „Zatím jsem se mohl jen krátce svézt v okolí dílny, kde se však bohužel rychle jezdit nedá. S hodnocením vozu proto počkám až po skutečném testu, který se odehraje před Valašskou rally. Na test a samozřejmě na samotnou soutěž se moc těším, protože vůz vypadá velmi slibně."


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY