Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Chcete-li dostávat e-mailem novinky týkající se webu a týmu Tarabus&Trunkát, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu:


Novinky

T&T: Nedokončený Vsetín se Škodou Fabia S2000

Na poslední díl našeho rallysprintového šampionátu Würth Partr Rally Vsetín odjížděli Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát s hlavním cílem vyzkoušet si jízdu ve voze Škoda Fabia S2000. Bohužel, již po první sekci soutěže museli odstoupit ze třetího místa kvůli závadě na elektroinstalaci vozu.

Samotnému závodu předcházel test „škodovky“. Očekávání v týmu před startem nastiňuje Daniel Trunkát: „Cílem našeho startu bylo vyzkoušet si Fabii S2000, abychom se mohli rozhodnout, s jakým vozem bychom chtěli absolvovat příští sezónu. Ve čtvrtek nám zdárně vyšlo testování, když Mira najel s autem osmdesát kilometrů, takže se s Fabií pomalu sžil. Dále jsem byl nadšen z netradičního designu vozu, který jsme pro závod vymysleli.“ „Na Fabii je patrné, že je zde brán zřetel zejména na funkčnost a snadnou servisní přístupnost jednotlivých komponentů vozu,“ zmiňuje k vozu Jaromír Tarabus.

Po třech rychlostních zkouškách první sekce soutěže figurovala, na vůz stále si zvykající posádka, na třetím místě absolutně za o titul bojujícím Jaroslavem Orsákem a Pavlem Valouškem, startujícím se Škodu Octavia WRC. Jaké pocity měl ze svého účinkování v soutěži sám jezdec? Jaromír Tarabus: „Bylo to příjemné svezení a bylo patrné, že k přednostem Fabie patří zejména podvozek. Jeli jsme ze začátku opatrněji, oťukávali jsme si auto i povrch a teprve druhé a třetí průjezdy rychlostních zkoušek jsme chtěli zkusit jet rychleji, ale bohužel k dalšímu hlubšímu poznání vozu nakonec nedošlo.“ Pohled spolujezdce na nejmodernější závodní škodovku přidává Dan Trunkát: „Pokud jde o můj pocit, tak jsem byl velice příjemně překvapen podvozkem Fabie, připadal jsem si v podstatě jako v luxusním dálkovém autobusu,“ a dále popisuje brzké odstoupení, „po první rundě rychlostních zkoušek z toho bylo lichotivé třetí místo a chtěli jsme dále zrychlovat. Bohužel dva kilometry po startu RZ4 se Fabia přepnula ze závodního do přejezdového režimu a začal se vypínat motor, takže jsme zastavili, ztratili dvě minuty a za cílem RZ se rozhodli po konzultaci s týmem odstoupit ze závodu.“

„Celý tým byl z tohoto vývoje samozřejmě zklamán, protože start nesplnil to, co jsme očekávali. Na druhou stranu jsme se ovšem rychle domluvili s majitelem týmu DP Autosport Italy Alessandrem Pedrocchim na tom, že jako náhradu za nedokončený Vsetín absolvujeme jeden ze závěrečných závodů italského rallysprintového asfaltového šampionátu. Velmi kvituji profesionální přístup italského týmu. V Čechách jsem dosud nezažil, aby se někdo někdy postavil k problému takto čelem. Ve finále se tedy zlé ukázalo k něčemu dobré a auto si Mira vyzkouší také na těžkých technických a hlavně neznámých zahraničních tratích, což bude určitě přínosem,“ informuje o sympatickém přístupu provozovatele Škody Fabia S2000 Daniel Trunkát.

Manažer posádky „T&T“ Marek Fuks k „náhradnímu“ startu doplňuje: „V úvahu připadá několik italských asfaltových soutěží, definitivní rozhodnutí bychom měli učinit v příštích dnech.“ Pro Jaromíra Tarabuse tedy sezóna pro letošek ještě nekončí.


Design vozu Škoda Fabia S2000 na Rally Vsetín

Zde máte možnost poprvé uvidět design Škody Fabia S2000, se kterou se naše posádka představí na nadcházející Rally Vsetín. Doufám, že se jeho netradiční pojetí bude líbit a zveme fanoušky k trati této soutěže!


T&T pátí na Bohemii i v konečném pořadí MMČR

Na letošní, sněhovou kalamitou těžce poznamenané, Rally Bohemia obsadili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem pátou příčku, což pro ně znamenalo i udržení páté pozice v konečném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky 2009.

Před vlastním závodem prožívaly posádky dramatické situace už při seznamovacích jízdách, kde je zastihla sněhová kalamita. Situaci na Liberecku popisuje Jaromír Tarabus: „První den seznamovacích jízd byl ještě v pohodě, pár úseků bylo sice na sněhu, ale bylo to sjízdné. Horší už byl druhý den, kdy se najížděly sobotní RZ. Byli jsme na trati jedni z prvních. Kluci, co tam byli ještě před námi, už se snažili odklízet stromy popadané přes trať. Snažili jsme se jim také trochu pomoci, ale bylo to docela nebezpečné - kolem nás byl slyšet praskot ohýbajících se stromů a za Danem Běhálkem prý nějaký strom dokonce spadl. Pak nás pořadatelé odvolali a najížděli jsme pouze mladoboleslavskou RZ Vinec-Skalsko.“ Dan Trunkát k tomu dodává: „Pořadatelé udělali v daných podmínkách maximum, co mohli, ale počasí bylo zkrátka proti.“

Po podmínkami vynuceném zkrácení soutěže do podoby jakéhosi rallysprintu čekala na závodníky jako první test páteční městská rychlostní zkouška v Mladé Boleslavi. Brněnsko-zlínské dvojici Abarthu Grande Punto S2000 však vstup do soutěže zdaleka nevyšel podle jejích představ, když a v dešti uzavírala svým časem první desítku: „Klouzalo to strašně moc, nezvolili jsme správné obutí a jelo se mi opravdu velice špatně, až jsem se za svoji jízdu styděl.“

V sobotním ránu už se Jaromír s Danielem vrátili ke své obvyklé výkonnosti, když se na prvním testu propracovali na pátou příčku za dvojici továrních Fábií S2000, Nora Mikkelsena s tímtéž vozem a Václava Pecha. Na páté příčce už posádka zůstala až do cíle soutěže, kterou zakončila vyrovnaným soubojem s Václavem Pechem při paralelní jízdě na autodromu v Sosnové. A jak prožívala soutěž samotná posádka?
Jaromír: „V sobotu ráno jsme už byli s časem spokojení. Dopolední průjezdy vineckou RZ jsme pojali trochu jako testování s tím, že vyzkoušíme různé varianty pneumatik. To nás stálo i nějaké sekundy, protože na druhou sekci průjezdů jsme zvolili, jak se ukázalo, horší variantu a klouzalo nám to více než ráno. V závěru soutěže jsme si také ještě museli hlídat časy skvěle jedoucího Jana Sýkory. Byl to pro nás takový uklouzaný závod, ale to pro všechny.“ Dan: „Největší přínos z Bohemky je pro nás asi to, že už víme, jaké v tomto počasí použít gumy.“

Na závěr se Daniel Trunkát stručně vyjadřuje k právě zakončené sezoně, stejně jako k překvapení nachystanému už na příští víkend: „Pátého místa Mezinárodním mistrovství České republiky si ceníme a splnili jsme si tím předsezónní předsevzetí. Rádi bychom zároveň naše fanoušky pozvali na Rally Vsetín, kde pojedeme se Škodou Fábií S2000 od italského týmu DP Autosport, abychom se po Vsetíně mohli definitivně rozhodnout, jakým směrem se budou ubírat naše kroky v příští sezoně. Vůz bude v designu našeho dvorního přípravce, společnosti MT3 – project, s.r.o.

CELKOVÉ POŘADÍ JEZDCŮ MMČR V RALLY

1. Kresta Roman (CZ) 209
2. Pech Václav (CZ) 206
3. Kopecký Jan (CZ) 117
4. Valoušek Pavel (CZ) 103
5. Tarabus Jaromír (CZ) 90
6. Hänninen Juho (FIN) 85
7. Štajf Vojtěch (CZ) 56
8. Arazim Václav (CZ) 49
9. Běhálek Daniel (CZ) 39
10. Peták Josef (CZ) 39


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY