Tarabus & Trunkát

Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát Tarabus & Trunkát

Poslední novinky

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Novinky

Želechovická beseda důstojně oslavila jubileum + video

Během druhého únorového sobotního večera se v Želechovicích nad Dřevnicí odehrál jubilejní desátý ročník Besedy se závodníky rally. Akci jako vždy ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s. uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Desátý ročník Besedy nezůstal u jezdců pozvaných k účasti bez odezvy. Fakticky i podle ohlasů přítomných fanoušků se sešla asi nejsilnější sestava hostů z celou dekádu existence akce. Úřadující mistr Evropy juniorů Marijan Griebel přicestoval na besedu až ze západního okraje Německa a seznámil přítomné se svou rallyovou kariéry od počátku až po plány na letošní rok. Na evropských rallyových kolbištích se potkával s našimi nejúspěšnějšími reprezentanty v ME Jaromírem Tarabusem a Danielem Trunkátem. Tuto nerozlučnou dvojici spolu v kokpitu sice vídáváme každý rok, ale na želechovické besedě spolu seděli po dlouhých osmi letech a dozvěděli jsme se od nich, že je letos budeme moci po třech letech v Evropě opět vídat na českých tratích. Jaromír Tarabus měl společné téma s vedle sedícím Ondřejem Bisahou, když prvně jmenovaný pomáhal druhému jako ledový špion při jeho úspěšné premiéře na nedávné legendární Rallye Monte-Carlo. Tato nejslavnější rallye světa byla vděčným tématem pro „českého Colina McRae“ a rallyovou legendu Emila Trinera, který několikrát absolvoval Rallye Monte-Carlo v 90. letech jako jezdec týmu Škoda Motorsport. Ten želechovickou besedu navštívil poprvé, nicméně v průběhu večera začalo být jasné, že i kdyby byla beseda pouze se samotným Emilem Trinerem, žádný divák by se nenudil.

Úřadující vicemistr ČR v rally Jan Černý kromě jiného oznámil, že bych chtěl letos vrátit i ke startům v Evropě a stejně jako loňští vítězové Poháru 2+ Martin Vlček a Jindřiška Žáková porovnal jízdu s vozidly různých vrcholných kategorií WRC, S2000, R5. Svůj pohled na rally vyjádřil závodící herec David Suchařípa a Jaromír Tomaštík obeznámil publikum s informacemi o březnové Valašské rally, jejímuž organizačnímu výboru předsedá. Zajímavostí byla vložený rozhovor se sedmiletým velmi talentovaným motokárovým závodníkem Nicolasem Musilem, vicemistrem MČR 2016 a vítězem Moravského poháru 2016 v kategorii Easy 60 Mladí, který se představil i se svou závodní motokárou.

Nechyběl oblíbený závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host. Vyhrála posádka Jakub Oral – Jaromír Tomaštík. Ze druhého místa se radovali Filip Červenka a Jaromír Tarabus se ztrátou čtyři sekundy o dalších pět sekund za nimi zaostali třetí Michal Cibulka a Marijan Griebel, kterému se líbilo, že se jela rychlostní zkouška jeho domácí Rally Deutschland . Znalci mohou odhalit, že všechny posádky včetně vylosovaných jezdců mají co do činění s rally jenom na trenažeru, ale i v reálném životě. Hlavní cenu v tombole, kterou bylo svezení ve Fordu Fiesta R5 s Ondřejem Bisahou za volantem, vyhrál Mario Januška ze Zlína.

Díky jednomu mediálních partnerů akce, webu Motorsport Revue, fungoval již potřetí i písemný on-line přenos otázek a odpovědí z besedy. Ten si můžete přečíst zde.

I z letošní besedy připravilo videosestřih známé zlínské JNK Studio a podívat se na něj můžete zde:

Poděkování patří Petru Poulíkovi, mistru produkčních vozů MČR Sprintrally 2002, že operativně zastal post spolumoderátora besedy. Největší poděkování za dlouholetou přízeň, díky které mohla beseda oslavit své kulatiny, ovšem patří publiku diváků a fanoušků rallye, kteří i letos zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Představme si na závěr při této příležitosti dlouholeté organizátory besedy, které se sami rekrutují z řad aktivních spolujezdců a jezdců rally. Od začátku jsou to Jaroslav Krajča, Jan Pospíšil, Petr „Panizzi“ Malaník a Petr Krajča. V průběhu uplynulých let se postupně připojili další a další, kteří a které pomáhají akci dále pokračovat a rozvíjet se.

Aleš Holakovský


X. želechovická rally-beseda: Juniorský mistr
Evropy i E.T.!

Na jubilejní 10. ročník Besedy se závodníky rally Vás na nastávající sobotu zve do Želechovic nad Dřevnicí pořádající Rally Klub Paseky, o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s.!

Aktuální „startovní listina“ besedy se rozrostla o dvě více než zajímavá jména. Zatímco loni byl hvězdným účastníkem besedy bývalý pilot týmu Škoda Motorsport Seep Wiegand, letos jej nahradí další německý host srovnatelného významu, kterým bude úřadující šampion Mistrovství Evropy v rally v kategorii juniorů (ERC Juniors) Marijan Griebel, jezdec továrního týmu ADAC Opel Rallye Junior Team. Zatímco Marijan Griebel bude zastupovat rallyovou budoucnost, nedávnou historii bude zastupovat ten, kdo ji tlustým a hlavně divácky populárním rozevlátým písmem psal na tratě českých, evropských i světových rychlostních zkoušek – česká rallyová legenda a bývalý člen továrního týmu Škoda Motorsport Emil Triner!

V platnosti zůstává již dříve ohlášená účast následujících závodníků: Jaromír Tarabus, Daniel Trunkát, Jan Černý, Martin Vlček, Jindřiška Žáková, Ondřej Bisaha, závodící herec David Suchařípa a Jaromír Tomaštík, který však už pravděpodobně více než roli jezdce bude zastávat roli pořadatele blížící se Valašské Rally. Otevřená je ještě účast jednoho zahraničního jezdce, který u nás však už téměř zdomácněl a výrazně promluvil do výsledků loňského MČR v rally. Zajímavostí bude také účast talentovaného sedmiletého motokárového jezdce kategorie EASYKART Nicolase Musila, prvního hosta besedy mimo disciplínu rally, který doveze ukázat i svoji závodní techniku.

Dotazy na výše uvedené jezdce můžete klást již nyní, a to prostřednictvím facebookové události „X. Beseda se závodníky rally“ nebo on-line formuláře

Takto položené dotazy budou pořadatelem předány moderátorům a dostanou letos větší prostor. Novinkou bude také nový rally-trenažer, vylepšený oproti tomu, na který jsme byli zvyklý z minulých ročníků besedy.

Program X. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:
1) Představení přítomných jezdců a spolujezdců.
2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce (cca 90 min.)
3) Autogramiáda jezdců + videoprojekce s rallyovou tématikou.
4) Bohatá tombola + společné fotografování.
5) Soutěžní jízdy na rally-trenažeru: Posádky divák – závodník (soutěž o ceny)
6) Volná zábava a volné jízdy na novém rally-trenažeru.

Moderují Jan Vaškovič a Aleš Holakovský. Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné. U vchodu bude možné zakoupit lístky do tomboly a na soutěž na rally-trenažeru. Parkování možné na hřišti pod sokolovnou, příjezd od hlavní silnice Zlín-Vizovice.

Akce se koná v sobotu 11. 2. 2017 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína. Adresa: ulice 4. května, č. p. 48, Želechovice nad Dřevnicí. GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Aleš Holakovský


Jubilejní X. ročník želechovické rally-besedy se blíží!

Již podesáté letos připravuje Rally Klub Paseky o.s. ve spolupráci s dlouholetým partnerem AK Rallysport Brno o.s. oblíbenou Besedu se závodníky rally.

Tradiční předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 11. února od 17 hodin. Jak upovídané bude toto desetileté dítě Rally Klubu Paseky se budete moci přijít podívat, stejně jako po celých předchozích deset let, do sokolovny v Želechovicích nad Dřevnicí v těsné blízkosti Zlína.

„Jsem rád, že již nyní můžeme uvést jména prvních zajímavých hostů, kteří přijali naše pozvání. Jsou to: Jan Černý, Petr Uhel, Martin Vlček, Jindřiška Žáková, závodící herec David Suchařípa. Jsme moc rádi, že po více letech budeme moci uvítat také rychlé „Evropany“ Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta, jejichž tým naši besedu podporuje z pozice hlavního partnera po většinu její existence. Přítomen bude i další domácí želechovický jezdec Ondřej Bisaha, který nám doveze čerstvé zážitky z právě probíhající Rallye Monte Carlo a zároveň zajistí 1. cenu v divácké tombole - svezení v jím řízeném voze Ford Fiesta R5“, oznamuje hlavní organizátor a „otec“ besedy, sám spolujezdec a jezdec rally Jaroslav Krajča.

„Když jsme v roce 2008 pořádali první ročník besedy, určitě jsme nikdo netušili, že to budeme pořádat i ročník desátý, a to prakticky v nezměněném složení. Vážíme si toho, že sokolovna je vždycky plná a že si prakticky od počátku našla své stálé publikum. Myslíme, že i letos se bude nač těšit a že oslava jubilea tedy bude důstojná. Jako vždy jsou zváni všichni, kteří se chtějí osobně setkat s našimi předními soutěžáky, dozvědět se zajímavosti z rallysportu a řádně se naladit na nastávající soutěžáckou sezonu,“ zvou členové pořádajícího Rally Klubu Paseky.

Osvědčený program besedy se nebude měnit ani při jubilejním ročníku. To znamená, že po vlastní besedě následuje autogramiáda, tombola, fotografování a oblíbená soutěž na rally-trenažeru ve složení vylosovaný fanoušek-host, a samozřejmě volná zábava při jídle i pití.

Další informace, včetně aktualizace „startovní listiny“ závodníků, Vám přineseme ještě ve zprávě v týdnu před konáním vlastní besedy. Událost „X. Beseda se závodníky rally“ můžete průběžně sledovat a sdílet také na Facebooku.

Místo konání akce: 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí, GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Aleš Holakovský


PF 2017


Přejeme šťastný a úspěšný rok 2017,
    tým Tarabus&Trunkát


T&T letos končí sezonu předčasně

Přestože nastávající Rally Cyprus byla v původních plánech Jaromíra Tarabuse a Daniela Trunkáta, ve startovní listině závěrečného podniku evropského šampionátu byste je letos hledali marně.

Jaromír Tarabus s Danem Trunkátem mají z kyperské soutěže na kontě dvě čtvrtá místa z loňska a z roku 2010, ale letos tyto pozice nebudou moci obhajovat. „Nečekané finanční výdaje na opravu poškozeného motoru po střetu s kamenem v Estonsku a na opravu auta po havárii na Barumce bohužel znamenají, že už se nám nepodařilo sehnat finance na závěrečný podnik ME na Kypru. Mrzí nás to hlavně proto, že od čtvrtého místa v evropské kvalifikaci nás díky hodně vyrovnanému stavu bodové tabulky za první trojicí dělí pouze šest bodů,“ lituje „Mira“ Tarabus předčasného konce sezony.

„Celkově jsme z letošní sezony zklamáni. Dosáhli jsme sice na evropské stupně vítězů v Řecku, ale v Estonsku jsme prakticky ani neodstartovali a především jsme dvakrát odstupovali pro havárii z výborné pozice v závěru soutěže. Mrzí nás zejména nehoda z aktuálního třetího místa na Barumce, kde jsem přehnal nájezdovou rychlost do jedné ze zatáček. Potěšila nás alespoň podpora a zájem fanoušků při soutěži i po ní. Letošní sezona pro nás tímto končí. Chtěli bychom tedy poděkovat všem našim partnerům, kteří nám pomohli se zajištěním letošní sezony, včetně Autoklubu České republiky za příspěvek v rámci státní reprezentace. Týmu Kresta Racing patří poděkování za vždy skvěle připravený vůz. Věříme, že minimálně třetí místo z letošní Rally Acropolis zůstane trvalou stopou České republiky na jedné z nejlegendárnějších soutěží světa,“ ohlíží se za letošní sezonou Jaromír Tarabus.

Tým kromě podpory fanoušků potěšil i hojný počet účastníků ve fotosoutěži o nejvydařenější záběr T&T z Barum Czech Rally Zlín o hlavní cenu moderní fotoaparát Nikon 1 J5. Soutěže se zúčastnilo 41 neakreditovaných fotografů, kteří zaslali 155 soutěžních fotografií. Vítězem se stal Jakub Skýpala z Valašského Meziříčí, který nám přesvědčivě prokázal, že i z diváckého místa “za mlíkem” se dá pořídit hodně akční záběr. Všechny zaslané soutěžní fotografie a vyhlášení těch vítězných si je možné prohlédnout od první poloviny září na facebookovém profilu Tarabus&Trunkát Rally team. Zde naleznete i zajímavosti z Barumky a z celé letošní sezony. Pět oceněných fotografií a bohaté fotogalerie z celého roku naleznete též zde na www.tarabus.cz

Aleš Holakovský
PR Coordinator T&T


Soutěž s T&T o fotoaparát Nikon 1 J5 při Barum Rally

Tarabus&Trunkát Rally Team a vyhlašuje fotosoutěž o pro amatérské fotografy o nejzajímavější fotografii zachycující posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát při Barum Czech Rally Zlín 2016.

Chcete vyhrát moderní multifunkční fotoaparát Nikon 1 J5 věnovaný společností Nikon spol. s.r.o. nebo týmové oblečení T&T Racing? Pokud ano, neschovávejte své fotografie z letošní Barum Czech Rally Zlín na kterých bude posádka č. 5 Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát ve svém počítači či mobilu, ale podělte se o ně s ostatními! Pošlete je nejpozději do 7. září 2016 na email media@tarabus.cz nebo je nasdílejte na facebokovém profilu Tarabus&Trunkát Rally team spolu s uvedením svého jména, příjmení, města bydliště, kontaktního telefonu a emailu. Do předmětu emailu nebo k nasdílené fotografii napište výraz “fotosoutež”. Při sdílení na facebooku také označte profil @Nikon. Tímto se stanete účastníky soutěže. Jeden soutěžící může zaslat maximálně pět vlastních fotografií. Při hodnocení fotografií nebude kladen důraz na technickou kvalitu, ale zejména na kompozici, zachycení momentu či vtip. Jde o soutěž pro amatérské fotografy, nikoliv pro akreditované profesionály. Fotit tedy můžete například na mobil s tím, že kvalitní moderní fotoaparát třeba teprve vyhrajete ;-) S Nikonem 1 J5 vám pak neunikne žádná akce. Podívejte se třeba v tomto videu, jaké jsou jeho výhody pro sportovní fotografii i video: https://www.youtube.com/watch?v=uGZyhoz2UYI.

Všichni soutěžící musejí při pořizování fotografií plně respektovat veškeré pokyny pořadatelů a dbát na svoji vlastní bezpečnost.

Došlé fotografie budou průběžně zveřejňovány na facebokovém profilu Tarabus&Trunkát Rally team a následně také na www.tarabus.cz. Ze všech došlých fotografií vybere porota složená ze členů, partnerů a spolupracovníků Tarabus&Trunkát Rally teamu pět nejlepších fotografií. Vítězné fotografie a jejich autoři budou zveřejněny 12. 9. 2016 na facebooku Tarabus&Trunkát Rally teamu,www.tarabus.cz a v týmové tiskové zprávě.

Ceny pro vítěze:
1. místo:
Fotoaparát NIKON 1 J5
s mimořádně rychlou sekvencí videosnímání, výklopným displejem a možností měnit objektivy.

2. – 3. místo:
3 kusy týmového oblečení T&T Racing
(tričko pánské, tričko dámské, tričko dětské nebo mikina dle výběru).

4. – 5. místo:
1 kus týmového oblečení T&T Racing
dle výběru (tričko pánské, tričko dámské nebo mikina dle výběru).

Více informací o hlavní ceně: www.nikon.cz.

Vítězní autoři budou telefonicky a emailově kontaktováni.

Ze soutěže jsou vyloučeny následující osoby:
- Oficiální fotografové akreditovaní pořadatelem Barum Czech Rally Zlín 2016 (= fotografové s vestou).
- Členové Tarabus&Trunkát Rally teamu (T&T Czech National Team), jeho přímí spolupracovníci a jejich rodinní příslušníci.

Těšíme se na Vaši účast ve fotosoutěži a přejeme Vám hezké zážitky při sledování letošní Barum Czech Rally Zlín!

Aleš Holakovský
PR Coordinator
tel: +420 602 705 066
Tarabus&Trunkát Rally Team
www.tarabus.cz
Facebook: Tarabus&Trunkát Rally team


Copyright © 2008 Tarabus & Trunkát. All Rights Reserved.
Created by B2 and Studio DESTINY